Oveclocking a gwarancja

Jeżeli nie pisze w tym dziale co trzeba albo temat już był to proszę o link jeżeli nie to proszę o odpowiedź na pytanie czy tracę gwarancje jak podkręcę komputer.

nie, bo nikt ci tego nie udowodni. :slight_smile: za wyjątkiem gdy uszkodzenia (poza paroma wyjątkami) powstałe po OC będą widoczne w postaci np osmolonego procesora.

aha dziękuje bardzo :smiley: kończe temat

Intel już w swoich procesorach montuje czipy które zapamiętują ostatnie taktowanie procesora, więc jak spalimy go i trafi on prosto do głównego serwisu intela to brak szans na gware

ale w przypadku amd? wiesz moze?

nie sądzę by tak radykalnie byłaby realizowana gwarancja, inna sprawa że procesor jest stosunkowo trudno spalić. zresztą często spalony potrafi się odpalić i często to robi co umożliwi zmianę częstotliwości na domyślną (pewnie poza paroma przypadkami pechowymi) inna sprawa to jak w procesorze przechowywana jest ta informacja w jakimś micro epromie ?? pewnie podając odpowiednie napięcie na odpowiednią nóżkę można wyzerować tą informację.

I masz racje :slight_smile:

Przeważnie oddając do sklepu odsyłają do pobliskiego serwisu gdzie wkładają do kompa > nie działa > dają odp. że nie wstaje i dostajemy nowego proca

aha jeszcze raz wam dziękuję za pomoc :smiley: