Oveclocking a gwarancja


(klemensior15) #1

Jeżeli nie pisze w tym dziale co trzeba albo temat już był to proszę o link jeżeli nie to proszę o odpowiedź na pytanie czy tracę gwarancje jak podkręcę komputer.


(Technik Elektro) #2

nie, bo nikt ci tego nie udowodni. :slight_smile: za wyjątkiem gdy uszkodzenia (poza paroma wyjątkami) powstałe po OC będą widoczne w postaci np osmolonego procesora.


(klemensior15) #3

aha dziękuje bardzo :smiley: kończe temat


(Błażej) #4

Intel już w swoich procesorach montuje czipy które zapamiętują ostatnie taktowanie procesora, więc jak spalimy go i trafi on prosto do głównego serwisu intela to brak szans na gware


(klemensior15) #5

ale w przypadku amd? wiesz moze?


(Technik Elektro) #6

nie sądzę by tak radykalnie byłaby realizowana gwarancja, inna sprawa że procesor jest stosunkowo trudno spalić. zresztą często spalony potrafi się odpalić i często to robi co umożliwi zmianę częstotliwości na domyślną (pewnie poza paroma przypadkami pechowymi) inna sprawa to jak w procesorze przechowywana jest ta informacja w jakimś micro epromie ?? pewnie podając odpowiednie napięcie na odpowiednią nóżkę można wyzerować tą informację.


(Błażej) #7

I masz racje :slight_smile:

Przeważnie oddając do sklepu odsyłają do pobliskiego serwisu gdzie wkładają do kompa > nie działa > dają odp. że nie wstaje i dostajemy nowego proca


(klemensior15) #8

aha jeszcze raz wam dziękuję za pomoc :smiley: