Overckloking czy nie?

Siemka ziomki :slight_smile: mam do Was parę pytań, bo licze, że mi pomożecie :wink:

A więc tak. Mam nowego kompa C2D E 6550 2.33 ghz, GF 8800GTS 640 mb i zasilacz chieftec (nie pamietam konkretnej nazwy) 560 wat ze wsaprciem na 2 rdzneiowe procki AMD i Intel :stuck_out_tongue: i nie wime czy opłaca się to teraz podkręcać i w ogóle, a jeśli tak, to już bym wolał na maksa (nawet jak tzreba coolerki kupić) ale żeby działał stabilnie i pożył jakieś 7 latek xD

jesli opłaca się to kręcić, to oglibyście mi powiedzieć jak siędo tego zabrać, i jakie coolerki mneij więcej pokupować i czy z BIOSU to robić, czy programem? Z góry wielkie dzięki :slight_smile: :smiley: :wink:

aha i jeszcze nei wiem czy to odpowiedni dizał, więc proszę nie usuwajcie tego tematu tlyko przeniście jak coś. Dzięki.

ToFFik PZDRO

jasne że się opłaca. Ale wiesz z tymi 7 latami to przesadziłeś. Jaki budrzet?

no mam na razie tlyko 400 zł ale jakąs 100 sie może skombinuje :wink:

Jak będziesz podkręcał to TYLKO w BIOSie, bo programem w Windows możesz uszkodzić sobie sprzęt.

ale jak sie do tego zabrać? i na płycie głównej ASUS P5K - E na max jakie chłodzenie do procka i kart graf. ? i mneij więcej ile na max bym dał rady i ile by to kosztowało? NO LUDZIE ODPISUJCIE :frowning: :frowning: :expressionless:

scythe mugen chłodzenie każdy procek jest inny i się inaczej kręci. Musisz poznać biosa. Trzeba zminiać mnożniki podnosić napięcie itp. poczytaj o tym gdzieś dokładnie

tu masz wszystko opisane po ludzku:

http://forum.pclab.pl/t197951.html