Overclocking Easy Tune 5,problem

Witam,

Mam problem z programem w/w.

Otóż gdy podwyższam taktowanie procesora i komputer resetuje to ten program nie zapamiętuje tych ustawień po restarcie.

Czy jest jakaś możliwość aby ten program (bądź inny do overclockingu) zapamiętuje te ustawienia i włącza je automatycznie?

(Procesor: Inter Pentium Dual-Core E2180)

(Win. XP PRO)

daj sobie spokój z tym biedackim programem, jak chcesz podkręcać ten sprzęt co masz w opisie to najpierw zmień zasilacz, bo on może tego nie wytrzymać, a potem przejdź do biosu i tam podkrecaj.

bezpieczniej może jest podkręcać w ET5 (albo sprawdzić do jakich granic możesz podkręcić) ale tak jak andrzej napisał to jeśli na serio chcesz podkręcać to tylko w BIOSie

dodam że z podkręcaniem trzeba umieć też się obchodzić i mieć dobre chłodzenie

Pytałem się jak to zrobić żeby ten program zapamiętał a nie za mam zasilacz wymienić a w biosie się u mnie nie da.

Naciśnij w Biosie “CTRL + F1”, pojawi się dodatkowe menu i pewnie tam będą opcje od podkręcania. Tylko ostrożnie, jak nie umiesz lub nie będziesz rozumiał którejś opcji to nie ruszaj, bo w najlepszym przypadku sprzęt nie wstanie a w najgorszym to coś uwalisz.

Przy podkręcaniu jest wymagane lepsze chłodzenie niż standardowe i dobry, stabilny zasilacz z dużym zapasem mocy i stabilnymi napięciami przy zmianie obciążenia, więc nie bez powodu o zasilaczu Ci napisał.

Wgraj najnowszy bios:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios … m-s2l.html

po wejściu do biosu naciśnij kombinację klawiszy CTRL + F1

a następnie szukaj gdzie możesz podkręcać.

a ten program Ci za nic nie zapamięta tych ustawień, choć bym nie wiem co z nim próbował zrobić.

Dobra,dzięki.