Overclocking failed (Asus P5B)

Dzisiaj rano spróbowałem trochę podnieść FSB i obniżyć timingi pamięci. Po zapisaniu ustawień i zrobieniu reseta, moim oczom ukazał się napis “Overclocking failed please enter setup to re-configure your system”. Problem w tym że w tym momencie, żadne Delete, F1, alt + F2 nie działają i nie mogę przejść stamtąd do Biosu. Próbowałem wyjąć baterię (na ponad 20 minut), oraz resetować biosa poprzez zworke i error pozostał bez zmian. Próbowałem też odłączyć zbędne dyski, oraz zmienić slot RAMU, lecz to też nie pomogło. Płyta ma dopiero kilka lat, nic nie wylewa. Wszystko działało na tych ustawieniach wcześniej, bo już robiłem OC.

Teraz kompletnie nie mam pomysłu co zrobić, a ostatnie czego chce to oddać komputer do serwisu. Proszę o pomoc.

Dokładna treść komunikatu:

"CMOS Checksum Bad

CMOS Date/Time Not Set

Overclocking failed! Please enter Setup to re-configure your system.

Chassis intruded !

Fatal Error… System Halted."

Rodzaj biosu to American Megatrends.

zresetuj bios zworką na płycie a gdy to nie pomoże wyjmij baterię z płyty na ok 10 min

w instrukcji do płyty masz umiejscowienie tej zworki (cmos reset)

Przeczytałeś w ogóle co napisałem? Próbowałem już tego!

sorry nie przeczytałem do końca, mój błąd. wg mnie tylko serwis

Nie wydaje mi się ze popsuła się płyta. To na pewno wina OC. Gdybym tylko mógł wrócić do Biosu i zresetować ustawienia, to byłoby extra.

Ma ktoś jakieś pomysły?

A odpinałeś kompa od zasilania przy resecie biosu? Może zapomniałeś go wyciągnąć. I spróbuj od razu przy odpalaniu kompa cały czas trzymać klawisz insert, przy czarnym ekranie czy innym przeholowaniu z oc zwykle pomaga i płyta odpala na ustawianiach domyślnych.

Insert? Chyba Delete? Jaką masz klawiaturę (USB, PS/2)? Bywają czasem jazdy z klawiaturą USB i przydaje się w takich momentach PS/2. Bo z tego co mówisz to wygląda, jakby komp nie reagował na klawiaturę… A jak masz PS/2, to nie było tego posta. :wink:

Mam PS/2 :wink:

Będziesz miał nauczke na drugi raz ,że komputer nie jest do zabawy,jak wyciagniecie baterii nie pomaga to uszkodziles płyte… =D>

Uszkodzenie płyty poprzez zwiększanie FSB ? Trochę to mało prawdopodobne chyba.