Overclocking failed! Please enter setup... - O co chodzi?

Witam

Jakiś czas temu zrobiłem w moim komputerze małą renowacje.

Otóż wymieniłem w nim:

  1. Kartę graficzną z GeForce 4200 Ti na Sapphire Radeon X1950GT 256MB

  2. Procesor z AMD Sempron 3100+ 1,8Ghz na AMD Athlon 64 3200+ Venice 2,2Ghz

  3. Zasilacz z Tracer for Life(czy jakoś tak) 400W na Amacrox Warroir AX450-PNF (to było wymieniane w tym czasie co procesor).

Karta graf. najpierw działała na Sempronie i nie było żadnych problemów. Gdy zamontowałem procesor oraz zasilacz wyskoczył błąd “Overclocking Failed! Please enter Setup to re-configure your System.”. Włączyłem wiec bios i ustawiłem na domyślne ustawienia. Po drugim włączeniu błąd nie wyskoczył lecz Windows ani instalacja wina nie chciała się włączyć. Postanowiłem więc zainstalować nowego Biosa do mojej płyty głównej. Pobrałem go z stronki asusa. Zainstalowałem na kompie i po ponownych uruchomieniu wyskoczył jakiś błąd. Niestety nie pamiętam co tam pisało, ale jak się nie mylę to pisało coś u góry model mojej karty graf. a dalej żeby coś zainstalować jeszcze raz. Uruchomiłem ponownie komputer. Żaden błąd nie wyskoczył. Windows śmigał jak trzeba lecz do czasu gdy zaczął robić restarty !. Po jakimś czasie(2-3dni) zaczął (tylko rano) wyskakiwać ten błąd z overclockingiem. Nie, brałem zawsze F2(sam wybiera domyślne ustawienia bez wchodzenia w bios) i komp włączał się dalej. Nie przejmowałem się tym błędem, lecz restartami. Poszperałem trochę w necie, napisałem kilka tematów na forach i dowiedziałem się, że to może być wina pozostałości po starych sterownikach. Więc włączyłem rejestr i w wyszukiwarce wpisałem “nvidia” i usuwałem wszystko co było związane z firmą nvidia. Komputer przestał się restartować. Myślałem, że już wygrałem tą wojnę lecz się myliłem. Komputer chodził bez restartów ok. 5 dni. W czasie pisania tego posta wystąpił restart.

Jutro albo dzisiaj na wieczór robie re-instalacje windowsa. Może pomoże, może nie…

Ale nie mam pojęcia jak pozbyć się tego błędu z overclocking-iem :confused: .

Może ktoś z was miał już taki problem i wie już jak go rozwiązać?

TUTAJ daję raport Everesta z testu całych zakładek Komputer, Płyta główna, Ekran i DirectX

Z góry THX4HELP

PS. Moją płyta główna to Asus K8V-X.

normalne, musisz w BIOSie wbić nowe dane procesora, taktowania, timingi ramu, napięcia wszystko od nowa bo płyta zapamiętała ustawienia semprona i na tym athlonie nie odpali…

Bios wykrywa mi procesor przecież (pokazuje nazwę i taktowanie oraz te funkcje SE1 SE3 itd).

A możesz mi napisać all co powinno tam pisać ??

wejdź do biosu i wybierz LOAD OPTIMIZED DEFAULTS (lub podobnie) zapisz zmiany.

Używałem już nie raz tej opcji i bez skutku :frowning: