Overclocking Radeon 9550


(March02) #1

Mam kilka pytań związane z podkręceniem mojego gb radeona 9550.

:arrow: Wiem że dobrze jest wgrać stery omegi tylko które dokładnie bo jest ich dużo

:arrow: gdy już zainstaluje program do overclockingu np ati tray tool to jak zrobic żeby zmiany jakie wprowadziłem w tym programie były wprowadzone do biosa karty


(boczi) #2

Na zawsze nie będą wprowadzone do karty.

By zapisać zmiany w programie zapisujesz profil - Save.

I czynisz go jako domyślny.

Omegi - te:

http://amnezja.org/modules.php?name=New ... e&sid=5412


(March02) #3

Wgrałem te omegi podkręcilem ati tray toolem i wszysko ładnie w 3dmarku 2003 punktów mi przybyło o ponad 700 w nfs u2 drogi nie są tak bardzo pikselowane.

Ale po ponownym włączeniu komptera wszystko jest jak przed overclockingiem. Pewnie cos trzeba w pcjach ati tray toola pozmieniać tylko co??


(boczi) #4

Zakładam, że masz najnowszą wersję.

http://amnezja.org/modules.php?name=New ... e&sid=5173

Klikasz prawoklikiem na ikonę w trayu -> Hardware -> Overclocking settings -> Ustawiasz, co trzeba. Dajesz Save, wybierasz nazwę profilu. I zaznaczasz: Load selected profile at startup.


(Farall) #5

Ati Tray Tool'em moim zdaniem nie wprowadzasz zmian do biosa karty. To overclocking programowy. Żeby zmienić coś w biosie na stałe musisz go zgrać do pliku bin atiflash'em i wyedytować. Tu masz świetny artykuł o tym - poczytaj


(March02) #6

Mam tak ustawione jak napisał boczi i żeczywiście zrobiłem test 3d marka i jest tak jak po podkręcaniu. Tyle że jak weszłem w nfsu2 to zauważyłem że przed wyłączeniem kompa wygląd dróg był łądniejszy niż po wyłączeniu. Nie wiecie daczego tak jest??

I jeszce jedno:

Po instalacji ati tray toola w prawym górnym rogu w trakcie grania znajdują sie jakieś cyfry. Czy można je jakoś usunąć??


(Koks497) #7

jest to ilosc wyswietlanych klatek na sekunde , tzw. FPS .

napewno niema to zwiazku z podkrecaniem, podkrecajac karte podwyzszasz jej szybkosc pracy a nie poprawiasz jakosc wyswietlanego obrazu .


(March02) #8

Można to jakoś usunąć??


(boczi) #9

Prawoklik na Ati TT -> Tools and options -> OSD -> Odznacz Enable... oraz Disable...


(:: MARIO ::) #10

odradzał bym testowanie ilość fps na nfsu2, bo ta gra ma nienajlepszy silnik, klatki maleja w tunelach, gdzie niema efektów praktycznie, a drag jest wolny jak ślimaczy wyścig :?

ja używam omeg 2.5.97, i kręce dołączonym w nich RadLinkerem :wink:


(March02) #11

a jaki proponawalibyście mi chłodzenie;. Nie chce jakiegooś drogiego (bo w końcu karta jest warta 215zł :slight_smile: ). Może być użuwane może być z allegro. cena max 30zł


(Koks497) #12

Jesli kupisz radeon od saphire to masz juz na nim wiatrak .....mi gpu chodzi na 400 ........(tez mam saphire)


(March02) #13

:shock:

Fajnie, tylko że ja nie chce kupować nowej karty tylko dlatego żeby zdjąć z niej wiatraczek :wink:


(:: MARIO ::) #14

podwieś pod karta wentyl z zasilacza nawet i bedzie oki :slight_smile: a taki wiatrak to od znajomego za przysłowiowe "5zeta" kupisz :slight_smile: