Overlay(wykonany w photoshopie) nie chce się załaczyć w OBS

(sliweczka1) #1

Zrobiłam overlay w photoshopie. Chciałam dodać to do OBS, lecz gdy próbuje to zrobić nic się nie pojawia. Oczywiście, gdy chce dodać zdjęcie, nieprzerabiane w photoshopie to wszystko działa.
Overlay najpierw zapisałam w png i nic później próbowałam w jpeg też się nie udało. Czy ktoś jest mi wstanie pomóc?

(Fizyda) #2

Może to głupie pytanie, ale jak konkretnie zapisujesz grafikę?

(sliweczka1) #3

No PLIK -> ZAPISZ JAKO-> FORMAT najpierw w PNG spróbowałam a później JPEG

(XaosOfficial) #4

@sliweczka1 spróbuj wyeksportować ten plik, nie zapisz jako tylko wyeksportuj - coś w tym stylu. :wink:

(sliweczka1) #5

tylko jak to zrobić…

(Fizyda) #6

I normalnie taki plik możesz potem podejrzeć w Windowsie? Wszystko działa?

(sliweczka1) #7

tak, wszystko działa, tylko nie na obs…

(sliweczka1) #8

rozmiar:45,7MB

(Fizyda) #9

To jest rozmiar zapisanej grafiki? Jeśli tak to bardzo dużo, jaka rozdzielczość grafiki?

(sliweczka1) #10

Tak, taki jest rozmiar.
rozdzielczosc 300dpi

(Fizyda) #11

Przecież to jest rozdzielczość do druku, na ekran wystarczy 72dpi. Jakie są wymiary grafiki? Osobiście obstawiam że OBS tego nie wczytuje ze względu na zbyt duży rozmiar pliku.
Jakieś informacje o błędzie się pojawiają podczas dodawania grafiki do OBS?

(sliweczka1) #12

Nic się nie wyświetla.
wymiary 22677x12756 :open_mouth:
da sie to jakos zmniejszyc?

(Fizyda) #13

No to zgaduję że grafika się wyświetla ale jest tak duża że jej nie widzisz tj. w obs punktem startowym jest przeźroczyste tło i cała reszta ovelaya jest gdzieś kilkanaście tysięcy pikseli ekranem i podglądem sceny.
Możesz to przeskalować bez problemu w PS, ale nie powiem jak dokładnie bo nie mam na tym komputerze PS’a, jedynie z pamięci: Image > Resize, jak dobrze pamiętam skrót to CTRL+Shift+I

(maker3) #14

Alt+Ctrl+I
Image->Image Size

Nie mylić z Canvas Size.