Overmax Vertis Expi - aktualizacja do Android 4.4 KitKat z GoClever Quantum 450. Potrzebna pomoc w lekkiej modyfikacji

Witam,

Jako, że mam już nowy telefonik to stary, czyli Vertis Expi postanowiłem nieco odświeżyć (teraz mogę testować, ponieważ nie jest już jedyną słuchawką).

W skrócie:

  • do telefonu wgrałem soft od Goclever Quantum 450. Overmax nie wypuścił nigdy oficjalnej aktualizacji do 4.4 i trzeba kombinować. Wszystko działa jak należy i system nawet jest mniej zaśmiecony (aparat wskazuje 5mpx, dotyk, GPS, dźwięk, regulacja jasności ekranu - wszystko ok, nawet recovery współpracuje, wydaje mi się że bateria też lepiej wskazuje lecz to muszę sprawdzić dokładniej).

Problemem jest tylko to, że ilość RAM-u w urządzeniu jest mniejsza -> wynosi 512MB (zgodnie ze specyfikacją 450)… w efekcie telefon lekko muli…

SOFTY OCZYWIŚCIE OFICJALNE - ZE STRON PRODUCENTÓW:

http://www.goclever.com/pl/wsparcie,c3/pobierz-oprogramowanie,a28.html

Potrzebuję więc pomocy kogoś obeznanego w temacie - chodzi o wykonanie takiej modyfikacji pliku/plików systemowych, aby słuchawka wykorzystywała pełną ilość RAM czyli 1GB. Podobno to kwestia niewielkiej modyfikacji, ale aż tak się nie znam.

I tym sposobem na słuchawce działał by KitKat. 

Dawniej ten Expi miał problem ze złym wskazaniem ilości RAMu i producent wypuścił łatkę tyle że dla Andka 4.2. Liczę, iż jest ktoś zainteresowany i pomoże -> w efekcie NAM WSZYSTKIM.

____________________TIDE___EDIT________________________________________

Chyba, że ktoś mi pomoże jeszcze w inny możliwy sposób - słuchawka Goclever Quantum 500 posiada bowiem 1GB RAMu. Tyle, że wgranie softu pobranego ze strony GC powoduje problem z wyświetlaniem obrazu - paski na całej powierzchni - no wiadomo, to inny ekran (5")… Telefon natomiast bootuje się (chyba) prawidłowo. Wywołanie recovery menu też daje efekt na ekranie (ale kompletnie nie wiem co tam się wyświetla dokładnie :wink: )

Może podmienić jakieś pliki wystarczy - TYLKO KTÓRE ??

Kolejny EDIT:

Śmiesznie mi wyszło to kombinowanie:

- włączam i mam ekran z obrazkiem GC Quant 450, a potem system od 500-ki… RAM NA RAZIE BEZ ZMIAN (strzelam i dlatego tak):

- screeny z info o tel i użyciu RAM:

1.  http://www.fotem.pl/data/509651ab5b8fbe8531ff368624ef2.png

2.  http://www.fotem.pl/data/b70e0ffaf448b578b26a2ed0b0fe95.png

3.  http://www.fotem.pl/data/99c35f0cd9d95d09f52392545d745.png

tel podłączony do kompa to oczywiście Vertis Expi :wink: lub czasem V3

Poszukałem trochę jeszcze i mogę powiedzieć, że soft od Xolo Q600s (andek 4.4) wymaga dostosowania do polskich realiów - nie działa dotyk a przyciski głośności działają na odwrót (pewnie w chinach było by ok :wink: bo to po drugiej stronie świata)

Odświeżam temat.

 

Czy znalazł się sposób na zmienienie ramu? Oraz jak ty to wgrałeś modyfikowałeś system czy tak odrazu nic nie modyfikując wgrałeś go?

@Hacker Stankowski Sorry, że tak późno odpisuję (nie dostałem notyfikacji o odpowiedzi).

Żadnych modyfikacji softu nie robiłem - bo za cienki jestem.

Wgrywałem oryginalne softy poprzez oficjalne narzędzia (tylko plikami sobie trochę żonglowałem). Słuchawkę byłem w stanie poświęcić, ale po ciszy w eterze wróciłem do overmaxowego oryginału.