OVH.pl czy AZ.pl - co wybrać?

Witam,

Zastanawiam się nad wyborem hostingu, pod stronę z której użytkownicy będą mogli ściągać MOJE programy (moje albo triale innych - więc 100% LEGAL), czyli hosting pozwalający także na hotlinkowanie plików (głównie .exe). Czyli po kliknięciu POBIERZ na mojej stronie automatycznie rozpoczyna się pobieranie.

Co waszym zdaniem wybrać; ovh.pl czy az.pl - co waszym zdaniem lepsze ?

Co do ovh to ten serwis zajmuje się od ładnych wielu lat profesjonalnym hostingiem i wiele dużych serwisów jest na ich serwerach (między innymi DP) więc ta firma ma wypracowaną renomę.

Ich serwery hostujące i serwery DNS są stabilne więc jakbym miał postawić serwer brałbym na poważnie ich ofertę pod uwagę.

W tej chwili mam na ich serwerze darmowy hosting (od ładnych paru lat już nie mają w ofercie darmowego hostingu ale jestem jednym z tych którzy skorzystali z takiej ich oferty na początku ich istnienia a zarejestrowane wtedy darmowe konta nadal są przez nich utrzymywane) i działa on całkiem dobrze (na początku istnienia mieli czasem problemy z przepustowością łącz ich serwerów ale od kilku lat już jest ok).

Co do hostingu az ciężko mi się wypowiedzieć ale fakty są takie istnieją dość krótko i początkowo oferowali tylko rejestrację domen.

Rozważyłbym jeszcze na twoim miejscu ofertę firm Home oraz 1&1 , ta druga na nasz rynek weszła niedawno ale za granicą jest znana z dobrych serwerów i dobrych ofert

OK wielkie dzięki.

Jeśli dodatkowo DP korzystają z ovh.pl znaczy to że świadczą naprawdę profesjonalne usługi :smiley:

P.S. z z kąt zdobyłeś takie info? DobreProgramy chyba się takimi rzeczami nie chwalą (chyba że coś przeoczyłem).

Przecież DP ma dedykowaną serwerownie. Nie pisać mi głupot!

To Ci się wybitnie udało. :slight_smile:

tyle, że:

OVH - firma powstała w 1997 roku.

az.pl - firma powstała w 1996 roku.

Co do tego która firma lepsza, to się nie wypowiadam. Moim zdaniem, to obie są firmami rzetelnymi.

hwdk , informacje łatwo uzyskać stąd: http://whois.domaintools.com/dobreprogramy.pl

Te informacje dotyczą domeny dobreprogramy.pl ale skoro domena została zarejestrowana i jest utrzymywana przez OVH to zapewne też korzystają z ich serwera.

A czy ty wiesz co to jest “serwer dedykowany”? To określenie oznacza jedynie tyle że cały serwer jest przeznaczony tylko dla danej jednej strony/usługi i nie ma na nim żadnych innych.

Ale serwer i tak należy nie do tego kto ma tam stronę tylko do tego kto taką usługę serwera dedykowanego oferuje i to on zajmuje się nim, klient co najwyżej sam zdalnie instaluje na nim oprogramowanie ale system jest już postawiony przez operatora i tylko on wie gdzie on się fizycznie znajduje.

Takie serwery dedykowane oferuje OVH i wszystkie duże firmy z branży.

floyd , najwyraźniej się pomyliłem co do tego jak długo istnieją te firmy, to dlatego że opierałem się na tym że z OVH korzystam już bardzo długo a AZ dopiero niedawno zaczęło się tak reklamować a wcześniej o nich nie słyszałem.

@scripter1, co ty pitolisz!? domena != serwer!

Domena faktycznie jest zarejestrowana na ovh, ale poszukaj sobie dokładnie w informacjach pod podanym przez siebie linkiem info dotyczących hostingu - gdzie Ty tam widzisz ovh?

Jak nie potrafisz korzystać z whois, to przynajmniej nie zmyślaj.

Lepiej przeczytaj uważnie http://www.dobreprogramy.pl/Rzut-okiem- … 11416.html - tam masz po polsku, gdzie, co i jak.

Co do pytania głównego, to tutaj zdecydowanie ovh.

adpawl , nie wiem o co ci chodzi, nigdzie nie napisałem że domena=serwer a jedynie że często wykupując w jakiejś firmie domenę wykupuje się też od razu u niej hosting.

Podałem tylko informacje jasno wynikające z whois że domena jest zarejestrowana w OVH, jeśli uważasz że źle napisałem i to napisz w czym się pomyliłem i podaj argumenty (nie uważam się za nieomylnego ale oczekuję argumentów jeśli się w czymś mylę).

Co do hostingu z którego korzysta DP się pomyliłem ale chodziło mi głównie o to że wiele poważnych firm/serwisów korzysta z usług OVH a to miał być jedynie przykład (mogę podać inne trafne przykłady ale chyba nie ma to takiego znaczenia w kontekście tego wątku).

Sam mam SERWER DEDYKOWANY w OVH i bardzo sobie chwalę, support też niezły. Jeden telefon i robią co chcesz.

Ale ty wyraźnie napisałeś że SERWER nie DOMENĘ więc popełniłeś błąd. DP ma tylko domenę w OVH, serwerownie mają WŁASNĄ.

Chodzi o to:

Potem się niby poprawiasz …ale nie do końca

…i tam cały wywód na temat dedyka i że ovh.

To potwierdza tylko, że nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz.

Bez obrazy - ale zacząłeś od wypisywania głupot na temat serwera, po zwróceniu uwagi poprawiłeś się że domena …ale skoro domena to i serwer pewnie też, jednocześnie broniłeś się dedykiem, teraz bronisz się, że chodziło Ci o samą domenę.

Linka dobrego podałeś, tylko wypisywałeś bzdety wbrew zawartym w nim informacjom, bo …wystarczyło zerknąć na dns’y, potem zerknąć w statystyki serwera i na IP - tam jest wszystko czarno na białym. Do tego jeszcze w podanym artykule "Rzut okiem na nową infrastrukturę i kolokację - jest wyraźnie napisane gdzie graty stoją i kto za nie odpowiada.

Czasem przed napisaniem czegoś trzeba pomyśleć, a jak się nie jest pewnym to sprawdzić - zanim się palnie głupotę.

Co do stwierdzenia, że tam gdzie domena tam serwer - to zazwyczaj sprawdza się to jedynie w przypadku osób wygodnych (wszystko w 1), leniwych (nie chce mi się) lub niedoświadczonych (a to można inaczej?).

Każdy inny zrobi sobie prosta kalkulacje i wybierze najkorzystniejsze oferty - z reguły różnych firm. Ot, dobry serwer w rozsądnej cenie ma firma X, ale firma Y ma tanie domeny bez żadnych kruczków.

No i Home bym raczej nie polecał, chyba że ktoś lubi przepłacać :stuck_out_tongue:

mam kilka dedyków w ovh wiec chwale sobie ta serwerownie, znajomy kupil vps-a teraz i tez zadowolony jest

Nie polecam OVH mam u nich serwer i jak działa to wszystko ok ale gdy będziesz mieć z nim problemy nie pomogą. Miałem problem z bazami danych i nie wiedzieli jak to naprawić, na szczęście po kilku dniach wszystko wróciło do normy. Za to warto trzymać u nich domeny.

Ja za to polecam hosting Hostgator.com

Ja osobiście polecam home.pl Mam u nich hosting, domeny i pocztę. Fakt, są drodzy, ale jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Co do hostingu to mam u nich parę serwisów joomla i wszystko pracuje bez problemów. Do tego cenię sobie pomoc online i bardzo szybki czas pomocy.