Owsiak i szkolenie PCK

Zapewne wielu z was już słyszało o co chodzi, dla tych mniej wtajemniczonych: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chce od kwietnia wystartować z programem, który miał by uczniów polskich szkół przygotować do udzielania pierwszej pomocy ofiarą wypadków. Projekt ten spodobał się Ministerstwu Zdrowia, jednak już mniej przychylnie wyraziło się o nim Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wiceprzewodnicząca sejmowej komisji edukacji i młodzieży, Maria Nowak, powiedziała w wyiadzie dla Naszego Dziennika: “Nie słuchałam pana Owsiaka, ale nawet bez znajomości szczegółów jestem przeciwna, żeby prowadził program pierwszej pomocy w szkołach. Jak dotąd więcej zrobił szkody niż pożytku w procesie wychowania młodego pokolenia.”

Ponieważ na tym forum często możno spostrzec ludzi o bardzo ciekawych poglądach, jestem ciekawy jak zareagujecie na tę sprawę. Czy waszym zdaniem Owsiak faktycznie wyżądził więcej szkód niż pożytku? Czy też może chodzi o dłuższy konflikt Owsiakiem, a o. Rydzykiem?

Witam!

Jestem członkiem grupy Ratowników PCK oraz grupy SIM PCK!

Zasady pierwszej pomocy powinien znac każdy!

Ale szkoleniami zajmujemy się my (Czyli grupa SIM PCK)

Świetnie ze są na to fundusze…

Do takich szkoleń potrzebny jest bardzo kosztowny sprzęt (fantomy ,projektor ,materiały edukacyjne…)

Konflikt z o. Rydzykiem jest, ale czy moze chodzic bezpośrednio o ten włąsnie konflikt, nie wiem. Jednak napewno pokazanie opini publicznej koncertu który patronował Owsiak, byl jego organizatorem, mogło zaszkodzic Owsiakowi, kto widziłą koncert wie o czym mówie.

Moim zdaniem Owsiak robi dobre rzeczy jesli chodzi o zbieranie pieniędzy dla szpitali itp. choc kto wie ile z tego naprawde jest przekazywane. Co do tego programu w szkołąch, może niech pan Owsiak zajmie sie czymś innym, jeszcze go oskarżą o sekciarstwo w szkołach :lol:

xD buahahah niestety w sejmie mamy oszołomów

po prostu WOŚP jest niewygodny dla Kościoła, więc księża biją na alarm “przeciw tej masońskiej organizacji” a posłowie( nie wszyscy, głównie LPR) za nimi

Tak się składa, iż kończyłem medyka kilka lat temu… Wiedzę jaką wyniosłem ogranicza się do dwóch zasadniczych rzeczy otóż - potrafię się sam zreanimować i mam świadomość , że udzielenie pierwszej pomocy osobie tego wymagającej jest nie tylko moim obowiązkiem moralnym ale również prawnym (art 162 KK) Jeżeli dajmy na to Twój sąsiad leży przed zsypem a obok niego leży wiaderko z rozrzuconymi bezładnie śmieciami to obraz tej sytuacji mówi, że coś może dolega człowiekowi… I teraz jeśli mieszkasz gdzieś w Ciepie Dolnym gdzie wokół występują lasy i doliny a pośrodku blok mieszkalny w którym to mieszkasz wraz z owym sąsiadem i jesteś zdany na własną inwencję to nie mając żadnej podstawowej wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy możesz człowiekowi pomóc jedynie szybciej zejść… Ale jeśli (a z reguły tak bywa) spanikujesz i dasz nogę nie udzielając pomocy w sądzie mogą ci wlepić do 3 lat pozbawienia wolności na mocy wspomnianego art. 162 KK… Jurek Owsiak to wyjątkowy społecznik, który poprzez swój genialny pomysł z WOŚP płaci “kaucję” za Ministerstwo Zdrowia które za pośrednictwem polityki naszych przedstawicieli parlamentarnych jawnie defraudują część kasy podatników… Oczywiście Mr Ry…k i jego adiutantom niepodoba się cały ten jego altruizm gdyż zrzesza to więcej zwolenników niż jego pełne nienawiści i chciwości idee… Marii Nowak opinie na temat programu Jurka Owsiaka nie wzieły się z nikąd… Każdy kto jest działaczem i wiernym wyznawcą nauk braci K. nie może się inaczej wypowiadać o WOŚP i wszystkim co związane z Jurkiem… To ,że nie wolno wypowiadać się bądz insynuować czegokolwiek niestosownego bądz stawiającego w złym świetle radio M. będzie zapisane w przyszłej Konstytucji - proszę tylko o cierpliwość…

Weźcie pod uwagę wysokie koszty promocji czy transmisji

telewizyjnych, za które wszyscy płacimy z naszego abonamentu.

Tymczasem Caritas, bez tego całego szumu medialnego,

zebrał wielokrotnie więcej.

A to jest właśnie druga strona medalu - ciekaw jestem,

gdybyście zobaczyli tam własne dzieci

A posługiwania się własnym myśleniem nie dopuszczasz

Jak na razie to Ty je szerzysz

Mam merytoryczne pytanie - Dlaczego o wszystkich istotnych sprawach tyczących społeczeństwa nie decyduje samo społeczeństwo?? Można przecież postawić pytanie rodzicom na wywiadówkach czy wyrażają zgodę na przeszkolenie ich latorośli w udzielaniu pierwszej pomocy… I jeśli we wszystkich szkołach odpowiedz będzie brzmiała - " tak chcę by moje dziecko wiedziało jak się zachować kiedy np. jego kolega bądz koleżanka zadławi się telefonem komórkowym bądz kluczami od mieszkania…" i będzie to opinia ponad 50% rodziców - sprawa będzie oczywista … bez niedomówień i zbędnych szerzonych na siłe poglądów “gadających głów” …

Nie ma konfliktu między Owsiakiem a Ojcem Rydzykiem - bo tym się między sobą różnią, że Owsiak jest postacią ponad wszelkimi podziałami, a O. Rydzyk jest postacią kontrowersyjną na tyle, że zarówno hierarhiczny Kościół, jak i zwykły, ale myślący człowiek - się od niego odżegnuje!

Wstyd mi za tego gościa, jak i jego nawiedzonych wyznawców! !!

Nie ma jeszcze tak dobrze i nigdy nie było, by jeden zakonnik dyktował myśli bez uzgodnienia z hierarhią kościelną!

Ojciec Dyrektor raczył o tym zapomnieć po raz kolejny!

Z tym się nie zgodzę - Rydzyk nie jest reprezentantem strategii Kościoła, dla mnie to samozwaniec, który nie dość, że jest nagminnie strofowany przez władze kościelne i nic sobie z tego nie robi, to zgrywa kapitał na niedoinformowanych wiernych! !!

Co do OWSIAKA - to chyba nic nie muszę dodawać, bo siła w nim drzemie na tyle charyzmatyczna, że profanacją by było coś przedobrzać w peanach na jego temat! :slight_smile:

PS.

I żeby nie było, że kogoś obrażam itd.

Przytaczam oficjalne treści względem Ojca Rydzyka przytoczone przez instancje kościelne!

To tak na wypadek, gdyby ktoś mój subiektywizm chciał przekuć w regulamin Forum.

Co prawda absurdalne, ale zdarzyć się przecież może…

Mnie osobiście irytuje sytuacja, kiedy organizacje służące/niosące pomoc ludziom naprawdę potrzebującym zniżają się do taplania w g*****.

Wielu ludzi niesie pomoc w takiej, a nie innej formie, potrzebującym i należy to pochwalać i naśladować. Nie ma tu znaczenia - jaka jest forma “sprzedaży” ideii. Może to być show jak w przypadku Pana Owsiaka, czy sprzedaży świeczek Caritasu, czy sprzedaży cegiełek, czy przekazaniu 1% podatku, czy koncert “non profit” etc. Sposobów jest wiele. Każdy może wnieść cegiełkę.

Trafia mnie, jak ludzie poświęcający życie dla innych są opluwani przez “konkurencję” w imię nie do końca zrozumianych przesłanek i własnych ambicji.

Nie podoba mi się również generalizowanie zachowań grup społecznych czy instytucji. Kościół Katolicki równie wiele, a może i więcej zrobił od organizacji świeckich. Wybryki w postaci Rydzyka - i jego imperium medialnego są wyjątkiem, który nie powinien przesłaniać obrazu całości.

Tak więc - nie dajmy się zwariować i ponieść “gatkom” oszołomów, nie ważne, z której stony padają kalumnie.

Co akcji Pana Owsiaka - jeżeli mają wyszkoloną kadrę i “papiery” pozwalające na organizację takich działań - to dlazego nie ??

Cóż, niezamierzałem wskazywać na jakieś konflikty z kościołem, nieuważam by tak owe istniały. Jednak aktualnie żądząca partia posiada jedne preferowane medja i to właśnie na ich łamach zostały wypowiedziane te słowa.

I to jest właśnie meritum sprawy…

Ale chyba jeżeli w ciągu tych paru lat działalności Owsiaka uratowano choć jedno “życie” to chyba pomimo wszystko warto było.

Airborn problem polega na tym, że tak naprawdę “czort wie” o co w tym wszystkim chodzi. Nie zarzucam Ci broń Boże czegokolwiek. Za mojej młodości wszystko było albo czarne albo białe. Teraz taki podział u mnie nie występuje. Życie niestety składa się z odcieni szarości. To co u jednych jest czarne (mam na myśli bezkrytyczne podejście do tematu - tzw. klapki na oczach, przekonanie o własnej racji) u innej grupy społecznej jest nie do przyjęcia. Wystarczy spojrzeć na najbardziej jaskrawy przykład, jakim jest polska scena polityczna - populiści nagle zbliżyli się do cetrum, skrajna prawica spuszcza z tonu… takich przykładów można mnożyć wiele. Ważne jest to, żeby myśleć krytycznie i wyciągać wnioski z tego co się dzieje.

Tego nikt nie podważy i oby tak dalej (pewnie się to nie spodoba, ale na pewno Zrobił więcej niż taki tzw. narodowy fundusz zdrowia czy inne “byty”, które powinny ********** :evil: )

Dokładnie - wtedy jest to dobry pomysł

Czyli nie wszystko jest jasne i oczywiste

A może są winni cykliści :stuck_out_tongue:

Jeszcze większym absurdem jest samo dopuszczenie takiej możliwośći :slight_smile: