Oznakowania przesyłek kuriera

(Laki000) #1

Ma ktoś doświadczenie jak oznaczać przesyłki "OSTROŻNIE", "GÓRA/DÓŁ" ? 

Czy można sobie je po prostu wydrukować, czy muszą być one zgłoszone na etykiecie przewozowej czy coś?

Dla uściślenia chce wysłać paczuszkę do UK przez DPD.

Będę wdzięczny za pomoc :wink:

(Cedar) #2

Za tego typu oznaczenie przesyłki płaci się dodatkowo, naklejki daje/nakleja kurier.

(Laki000) #3

Rozumiem, zamawiam przez serwis pośredniczący i on w opcjach nie ma dostępnych takich opcji... myślisz, że da się to tylko załatwić zamawiając "osobiście" ?

(Cedar) #4

Nie ma co "gdybać", skontaktuj się w tej sprawie z firmą pośredniczącą i wyjaśnij wszelkie nieścisłości. Skąd my mamy wiedzieć co dana firma ma w swojej ofercie?

(bachus) #5

Co za firma? Jakiś Tedex? Ja tam zawsze naklejam i już, nikt mi nigdy nic nie powiedział.

(Cedar) #6

Samowolne naklejenie tego typu naklejki nie oznacza, że przesyłka będzie traktowana na specjalnych zasadach. Opłacona usługa powoduje, że przesyłki tego typu np. w sortowni "idą" inną drogą"

(fiesta) #7

Czy  naklejając na Syrenkę logo Mercedesa zrobisz z niej inne auto ??

Naklejać  sobie możesz, ale nic  to nie zmienia w sposobie transportu przesyłki.

(olmeca) #8

Jak masz naklejki ostrożnie itp. i możesz to kleić na paczkę. Tak czy tak przesyłka będzie tak samo poniewierana jak zwykła. 

(Odyniec_Stary) #9

Jak wyżej. Standardowe ładowanie towaru do auta przez kurierów to rzucanie między dwoma pracownikami lżejszych paczek. Na sortowni też się nie szczypią.

(Cedar) #10

Tego typu przesyłki np. nie są wrzucane z innymi do zbiorczego worka, często sortowane są ręcznie a nie na taśmie automatycznej itp. różnie to wygląda w poszczególnych firmach kurierskich. Porozmawiaj z kurierami.

Wydaje Ci się.

(Odyniec_Stary) #11

Nie, nie wydaje mi się. Sam pracowałem przez rok :wink: