Oznakowania przesyłek kuriera

Ma ktoś doświadczenie jak oznaczać przesyłki “OSTROŻNIE”, “GÓRA/DÓŁ” ? 

Czy można sobie je po prostu wydrukować, czy muszą być one zgłoszone na etykiecie przewozowej czy coś?

 

Dla uściślenia chce wysłać paczuszkę do UK przez DPD.

 

Będę wdzięczny za pomoc :wink:

Za tego typu oznaczenie przesyłki płaci się dodatkowo, naklejki daje/nakleja kurier.

Rozumiem, zamawiam przez serwis pośredniczący i on w opcjach nie ma dostępnych takich opcji… myślisz, że da się to tylko załatwić zamawiając “osobiście” ?

Nie ma co “gdybać”, skontaktuj się w tej sprawie z firmą pośredniczącą i wyjaśnij wszelkie nieścisłości. Skąd my mamy wiedzieć co dana firma ma w swojej ofercie?

Co za firma? Jakiś Tedex? Ja tam zawsze naklejam i już, nikt mi nigdy nic nie powiedział.

Samowolne naklejenie tego typu naklejki nie oznacza, że przesyłka będzie traktowana na specjalnych zasadach. Opłacona usługa powoduje, że przesyłki tego typu np. w sortowni “idą” inną drogą"

 

Czy  naklejając na Syrenkę logo Mercedesa zrobisz z niej inne auto ??

 

Naklejać  sobie możesz, ale nic  to nie zmienia w sposobie transportu przesyłki.

Jak masz naklejki ostrożnie itp. i możesz to kleić na paczkę. Tak czy tak przesyłka będzie tak samo poniewierana jak zwykła. 

Jak wyżej. Standardowe ładowanie towaru do auta przez kurierów to rzucanie między dwoma pracownikami lżejszych paczek. Na sortowni też się nie szczypią.

Tego typu przesyłki np. nie są wrzucane z innymi do zbiorczego worka, często sortowane są ręcznie a nie na taśmie automatycznej itp. różnie to wygląda w poszczególnych firmach kurierskich. Porozmawiaj z kurierami.

Wydaje Ci się.

Nie, nie wydaje mi się. Sam pracowałem przez rok :wink: