P. ROZWIĄZANY - Jak łączę się z netem mając router + radio?

Dawniej zanim nie miałem notebooka/netbooka miałem tylko komputer stacjonarny to łączyłem się z internetem dzięki takiej jakby małej przywiezionej przez informatyków skrzynce(radyjku?) które zamontowali na specjalnej rurce i połączyli tą skrzyneczkę kablem do kompa. Później jak kupiłem notebooka/netbooka (zawsze mylę nazwę) musiałem dokupić router i teraz jest tak że mam tą skrzyneczkę i router. W ten sposób oba kompy łączą sie z netem. I teraz, dzisiaj przeprowadziłem optymalizacje kompa programem TuneUp 2012 bez utworzenia profilu potrzebnego do podania odpowiednich zaleceń w programie bo nie znałem odp. na temat jak łaczę sie z netem. Dręczy mnie że program mógł zatem zastosować domyślne nie nieodpowiednie zalecenia odnośnie sieci które mi zaproponował. Więc planuję teraz cofnąć wszystkie zmiany w programie i po utworzeniu profilu już z czystym sumieniem dokonać wszystkich zaleceń w programie. Tylko nie wiem jakie wybrać odpowiedzi dotyczące połączenia z internetem bo jestem laikiem. Lecz mam gorącą nadzieję że mi podpowiecie. A pytania programu:

W jaki sposób ten komputer łączy się z internetem

  • DSL, sieć tv kablowej lub sieć elektryczna

  • Światłowód

  • Sieć komórkowa

  • Satelita

  • Połączenie przez sieć stacjonarną

  • Inne typy połączeń ( zaznaczyłem intuicyjnie)

  • Ten komputer nie łączy się z internetem

Po zaznaczeniu powyższej odpowiedzi kolejne pytanie - Wybierz metodę łączenia się z internetem :

  • siec firmowa

  • siec radiowa (Wireless LAN, WLAN)

  • siec domowa (LAN)

  • siec publiczna

Prosze o podanie poprawnych odpowiedzi a jeśli jednak nie możecie mi pomóc z tym zagmatwanym problemem… to odpowiedź czy “cofnij zmiany” w TuneUp cofnie wszystkie zmiany i przywróci usunięte pliki ?

![-o<

najprawdopodobniej masz zwykły internet radiowy, zaznacz inny typ podłączenia

metoda łączenia się […]

  • sieć radiowa (WLAN)

cofnij zmiany jak nazwa wskazuje cofa wprowadzone zmiany, czy przywróci pliki to nie mam pewności ale raczej tak bo te programy zwykle tworzą kopię tego co kasują

BTW: ta “skrzyneczka” to access point- urządzenie pozwalające odebrać sygnał z anteny

Czy aby na pewno ? . Fakt tak mówi się na takie sprzęty w skrócie I potocznie AP-ki,ale usciślając bardziej adekwatna nazwa Client (Client-Infrastructure) bo pewno w takim trybie tu pracuje.

Bardzo dziękuje za odpowiedź zomo. Drugą zaznaczę tak jak radzisz, ale pierwszą intuicyjnie zaznaczyłem dobrze? I co teraz . Założyć profil… podając te odpowiedzi następnie zastosować zalecenia które program teraz wyświetli nie cofając zmian które już dokonał czy lepiej najpierw przed procesem założenia profilu… i procesem zastosowania zaleceń cofnąć wszystkie zmiany które dokonał ?

Dodane 12.04.2012 (Cz) 23:28

SMDOBPRO czyli wg ciebie nie łączę się za pomocą sieci radiowej (WLAN) czy o poprawne nazewnictwo ci sie rozchodzi bo nie rozumiem co miałeś na myśli :?

Nie chodziło tylko o terminologię.Być może że prawdopodobne łączysz się przez WLAN ,“i ■■■■■■■ wie” w zasadzie jakiej terminologi użyć bo jeśli magiczna skrzyneczka to “AP” (napisałem w cudz) w obudowie razem z anteną to defacto połączenie będzie przez bramę ale dalej przez wlan.Co do sczegółów to ci nie podpowiem nie znam TuneUp i w zasadzie nie wiem na jakich zasadach program optymalizuje połaczenie o ile mozna coś z optymalizować jak poustawiane jest poprawnie,dla mnie to tylko zbedny bajer i raczej nie zdaje się na działanie takich programów neta raczej mi nie przyspieszą bo tyle wyciagnę za ile zapłaciłem chyba ze dostawca nie wywiazuje sie z usłuigi ale na to tez nie mam wływu poza reklamacją.

ps.

Co do terminologi AP - access point to punkt dostępowy,w twoim przypatku to będzie nadajnik dostawcy internetu,lecz jesli odbiornikiem u ciebie (Clientem) będzie urzaządzenie z mozliwoscią rozsyłanie dalej także przez radio (wifi) nie tylko przez kabel też w pewnym sensie będzie AP.

Potocznie, czy nie, na urządzenie odbierające internet mówi się access point, AP umożliwia odbiór sygnału jak i “nadanie” sygnału, bez tego nie ma internetu bo sama antena nic nie zdziała: AP ma ustawienia operatora internetu (bramki, kanał itd), router łączy się z tym access pointem dopiero przez kabel który idzie do niego.

do autora:

1 opcja zaznaczona poprawnie (tak wynika z twojego opisu)

nie musisz cofać zmian- przeprowadź optymalizację jeszcze raz tylko

Witam, zmiany jednak cofnę na wszelki wypadek bo nie jestem pewien czy były stosowne bez wypełnienia wczesniej profilu. Ale podsumowując - teraz dla otrzymania najwłaściwszych zaleceń mam zaznaczyć:

  1. Inne typy połączeń

  2. siec radiowa (Wireless LAN, WLAN)

Tak?

tak

Ok dziękuję. Zrobiłem wg tego jak mi napisałes i po załozeniu profilu w zaleceniach wyskoczyły jeszcze raz te zalecenia które anulowałem cofając wszystkie zmiany dokonane przez tuneup. Rzecz jasna zgodziłem się teraz ponownie na zastosowanie zaleceń ale oprócz tego dodatkowo zobaczyłem również 5 kolejnych zaleceń :smiley: też rzecz jasna zgodziłem się na ich zastosowanie. Również program znalazł jeszcze raz te same błędy w rejestrze i śmieci na dysku które znalazł zanim cofnąłem zmiany, pozwoliłem mu zatem je jeszcze raz wyczyścić. Podsumowując, teraz na pewno jest wszystko okej. Program naprawił luki w systemie i wyczyścił zbędne śmieci… najlepiej jak to możliwe - Tobie dziękuję za okazaną pomoc. =D> Pozdrawiam :D/