P2M - czyli peer2mail

Spotkalem nowy(a moze i nie :slight_smile: sposob przesyłania duzych plikow (…) przez poczte…ktos sie orientuje o co w tym chodzi i jak to chodzi tzn predkosc, i konfiguracja ewentualna …??

Zmieniono treści mogące zasugerować jego niewłaściwe zastosowanie.

UpDate:

fiesta

Tu masz linka

Soft jest freeware

Duży plik jest dzielony na mniejsze części,

wysyłany partiami i scalany.

Sprecyzuj tą opinię - bo jeśli chodzi o błędy

ortograficzne - napisz do nich

Primo - to nie jest żaden progs, tylko ściema! :evil:

A gdzie producent oprogramowania, czy tzw. strona domowa? :twisted:

Czyli to, co się zazwyczaj winno podać? :?

Błędy ortograficzne jeszcze bardziej dopełniają wyobrażenie o twórcach tego pseudoprogsa; niestety tu o inne myki chodzi… :twisted:

Maniooo ma rację…

:evil: :evil: :evil:

Wystarczy trochę poszukać

Zdanie podtrzymuję

Dopełniają, ale jedynie o tych, co zamieszczali info.

Podobny efekt transmisji uzyskasz, stosując przesyłanie podzielonego,

stosownie do warunków danego konta pocztowego, archiwum sfx.

Teoretycznie ten program robi to za Ciebie. Wystarczy przeczytać

FAQ na linkowanej stronie - tyle tylko, że że nie musisz czynić

tego za każdym razem, bo wszystkie parametry ustawiasz tylko

raz - reszta odbywa się automatycznie.

Potem masz spokój - dajesz polecenie Wyślij ( na własne konto)

i tyle. Jak to działa w praktyce - trudno mi powiedzieć.

Podobną funkcjonalność oferuje np. TheBat! - zupełnie nie rozumiem po jakiego grzyba zaprzęgać do tego osobny program…

Czy uważasz,że każdy na forum używa programu The Bat ?? :roll:

Czy uważasz, że tylko TB! ma taką funkcjonalność? :smiley: Napisałem: “Podobną funkcjonalność oferuje np. TheBat!”. Alternatyw jest wiele - Becky! (też ma tą funkcję), Thunderbird (pewnie ma, stawiam o to browar :wink: pod warunkiem że jesteś pełnoletni, bo jak nie to kefirek :-D) czy Outlook, przy czym w przypadku tego ostatniego nie wiem, czy jest to możliwe (zakładam, że tak, możliwe że nawet bez wtyczek, tylko przeczy zasadzie trzech kliknięć). :wink:

Twoje uwagi dotyczą strony Turbosoft.pl, a nie samego programu

Post OT ==:> Kosz

Przypominam pytanie -

Proszę się tego trzymać

Dobrze, że się obudziłeś Asterisk - po wielu, wielu postach (wg Ciebie bezprzedmiotowych - łącznie z Twoimi) - i na mnie się to skrupiło… :evil:

Przypominam, że część pytania brzmiała również tak:

czyli nie tylko to, co łaskawie cytujesz! :evil:

I ja dałam na to odpowiedź, którą mi scharatałeś! :evil: :evil: :evil:

Bóg raczy wiedzieć dlaczego…

Jestem Ci za to niesamowicie wdzięczna! :evil:

Waterproof

Przecież napisałem:

Chyba to powinno wszystko załatwiać.

Program jest jak najbardziej legalny, więc nie wiem o co kruszyć kopię. Zreszta posty Rayana również o tym świadczą.

Program jest legalny - ale od nieświadomych niczego userów wyciąga się kasę. I to na stronie programu pisze jak byk! I przed tym chciałam przestrzec! I o tym też były posty Ryana - po co bawić się progsem, skoro można to osiągnąć innymi efektami!

Ja nie mam czasu na przesiadywanie tu cały dzień, więc daruj

Nie chodziło o socjotechnikę Turbosoftu, ale wyjaśnienie zasad działania programu np

podałem też linka do strony domowej

Poszłaś złym tropem i tyle

PS.

Inne OT też poleciały

Ale również jak byk jest napisane że plik można pobrać za free korzystając z:

A czy te 3 zł na miesiąc za ominięcie kolejek to jest tak wiele ??

Coraz więcej serwisów pobiera opłaty za oferowane na swoich serwerach nawet darmowe oprogramowanie (choćby za pomocą opłaty przez sms).

I tutaj ukłony w stronę naszych adminów którzy wszystkie programy oferują nam za zupełną darmochę, pomimo tego że hosting kosztuje i to nie małe pieniądze.

Na stronie Turbosoftu :!:

Podałem też linka do strony domowej

Gdzie tu masz coś o opłatach :smiley:

Ale to były posty merytorycznie odpowiadające na pytanie


Pozostale do wyjaśnienia konfiguacja - ale to

można znaleźć na stronie domowej w dziale

Help - tyle, że po angielsku :frowning:

OK. Jak dla mnie mozna temat zakonczyc. Dzieki za odp. aczkolwiek polowicznie wiem co chcialem no i zeszlo z z tymi dywagacjami.

Peer2Mail jak i The Bat to jedno spojrzenie na temat.

Inne - program E-Dek:

http://bora-komp.pl/e-swapp.php3?aid=6

Robi z wielu kont pocztowych wirtualną przestrzeń dyskową o pojemnosci bedacej suma poj. wszystkich kont (automatycznie tworzy e-maile pakietowe i rozdziela do odpowiednich kont - szczegoly pomyslu sa upublicznione na stronie, ktora podalem wyzej). Wystarczy stworzyc taki e-dysk, podac znajomym plik konfiguracyjny i cieszycie sie wspolnym wirtualnym e-dyskiem. Program oprocz tego pozwala tworzyc krotkie pliki a’la torrent, po kliknieciu ktorych odpala sie program i automatycznie sciaga wlasciwy plik.

Jest jeszcze kilka innych dodatkow, ale to juz inna opowiesc, chyba ze beda zainteresowani szczegolami rozwiazan pseudo p2p via e-mail.

Jeszcze pozwolę sobie na drobną dygresję…

Stosowanie skrzynki pocztowej do przechowywania danych jest z gruntu błędne. Przesyłanie jakiejkolwiek 8bitowej treści przez pop3/smtp obarczone jest zwiększonym rozmiarem przesyłki (większym o 25%), gdyż treść jest przekodowywana i zapisywana na 7 bitach (najczęściej systemem rot34, który z 3 bajtów robi 4, dlatego napisałem, że rozmiar zwiększa się o 25%). To marnotrawienie pasma IMHO.

Tak samo mozna powiedziec o standardzie poczty i MIME - ze przesylanie binariow poczta elektroniczna jest z gruntu bledne :wink:

A sposob wykorzystania danego protokolu czy serwisu - niech bedzie dla innych przykladem otwartego myslenia :wink:

a fakt marnotrawienia pasma - jesli to ma byc jedyny sposob… to lepszy rydz niz nic …