P2p - łączenie do trackera

Witam,

założyłem sobie właśnie bramkę kerio i po założeniu chciałem zciągnąć film przez bitComet. Program łączy się już ze 2 godziny i nie może się połączyć - dodatkowo mam seeds, peers =0. Proszę o podpowiedź, czy to dlatego, że właśnie założyłem firewalla, czy akurat tak się zdarzyło, że nikogo nie ma od kogo można zciągnąć film.

Dodatkowo zauwarzyłem, że komp wolniej działa - proszę o sugestie, czy to przez fire czy bitComet. może powinienem któryś odinstalować i zainstalować jakiś inny.

Dzięki

Napisz, jaki jest status zadania (łączenie do trackera/łączenie do peera/ściąganie) - możesz dać jakiegoś screena, oraz podaj wersję Bit Cometa. Jeśli 0.71, lub wyższą, to zmień na 0.70 - późniejsze wydania mają duże problemy z łączeniem się z trackerami.

Ja sam używam BC 0.70 + Sygate Personal Firewall (z opcją żeby przepuszczał BC) i działa mi bez problemu :slight_smile:

=============

Edytowano

Monczkin

status zadania łączenie do trackera.

Zmieniłem BC na 0.70.

Nie mam żadnych seedów i peerów więc chyba dlatego nie ściągam

Jeżeli nie ma seedów ani peerów to status jest “łączenie do peera”.

W takim przypadku program nie może połączyć się z internetem. Dopuść BC w Kerio, albo zmień go na jakiś inny firewall.

Ewentualnie, jeśli chcesz się przekonać czy to faktycznie wina Kerio, to:

  1. wyłącz go całkowicie i wtedy spróbuj ściągać

  2. sprawdź jakiegoś innego torrenta, najlepiej takiego który ma dużo seedów i peerów