P2p wolno pobiera

mam problem i to duzy…

w nocy wczoraj na dziś mialem formata, bo powodem tej decyzji byl powolny net (szczegolnie p2p)

po formacie dzialalo jak należy… bezproblemowo i p2p wyciagalo max predkosc…

teraz dzisiaj w pewnym momencie wszystkie programy p2p nie chca mi sciagać sie… (mam emule i uTorrent)

probelm polega na tym że jak włacze program to się połączy z serwerem czy trackerem i jest lista peerow lub też klienci, ale ściąga jak krew z nosa, czyli w porównaniu z tym co po formacie uzyskalem to totalna porażka… jak mam net od netii 1mb to sciaga mi z predkoscia bliską 0 …

a jak pobieram przez przegladarke (w moim wypadku Firefox) lub Flashget to zapierdziela jak głupi z max predkoscia…

pomóżcie mi bo z nerwów padam!

dodam że mam neta od Netii 1mb ; modem Sagem F@st 800 ; i dodatowo zainstalowany cFosSpeed ; antywir - NOD32 3.0 ; firewall - standardowy od SP2…

Jeżeli w eMule uzyskujesz High ID w ed2k i w Kademilli Połączony to wina plików, pobierasz te które ma mało osób.

Ja na High ID i Kademilli połączonej ściągałem 4.5GB ze źródłami ok. 400-500 jakieś 30h :slight_smile:

Jeżeli owego High ID nie uzyskujesz to patrz po firewallu i NODzie czy nie blokuje.

Netia ma dynamiczne, publiczne, więc jeżeli nie uzyskujesz tego HIGH ID to szukaj przyczyny po zabezpieczeniach.

A jeżeli uzyskujesz to raczej nic nie zrobisz, czasami może się zdarzyć, że się podłączyć do kogoś jednego, a ściąga jak głupie ^^. Tak robią, eMule mod, jeden slot i koleś ma symetryka, więc się nie dziw, że czasami masz skoki.

Nazwij temat konkretnie. Przeczytaj regulamin forum. Za chwilę zacznę wyciągać konsekwencje.

nie o to mi chodzi… i nie traktuj mnie jak laika, ze mam porty poblokowane i nie mam HIGH ID…

mam HIGH ID i testowanie portow jest pozytywne… tylko, że zawsze i od kiedy mialem neta to zawsze sciagalo mi z max predkoscia (na eMule i uTorrencie - nawet łącznie)… a teraz to sytuacja inaczej wygląda… jest tak jak byc nie powinno… problem jeszcze taki jest ze jak zrobilem formata i poisntalowalem sterowniki to dzialal tak jak zawsze wysmienicie i myslalem ze po klopocie… ale nastepnego dnia koszmar wrocil… ;/

bla bla bla, jesli twierdzisz, że ustawienia masz 100% dobre i nie przesycasz łącza to sprawdz czy masz odblokowany limit połączeń TCP/IP

Instalujesz program xp-AntiSpy 3.96.8 (jest też wersja PL) i zmieniasz limit połączeń TCP/IP na np. 200 (w SP2 masz max. 10 z defaulta).

link do polskiej wersji : http://xp-antispy.org/index.php?option= … ang&iso=pl

direct link: http://xp-antispy.org/index.php?option= … &itemid=13

potem tylko restart i po chwili będziesz widzieć efekty (jesli oczywiście sciągasz ze źródeł o dużej ilości udostepniających)

Daj znać czy zadziało :slight_smile:

Emulek musi się rozpędzić -daj mu szansę :shock: …Sprawdź czy te same pliki które już raz ściągałeś z maxymalną prędkością (identyczne) ściągną się tak samo

nie wiem czy w 100% dobre ale przez caly czas na takich ustawieniach nie mialem problemów…

to też mialem… ale nastawilem 50 lub 100…

bez efektu… ;]

Przycieli ci łącze bo za dużo dzikich filmów ściągałeś :smiley:

to mialo być śmieszne ?

kaadeel , jeśli pobierasz jeden plik, to wielkich szybkości nie będziesz miał… musisz pobierać ich więcej i odczekać swoje, to wtedy eMule nabierze szybkości, tylko trzeba mu sianka dać :slight_smile:

ojojoj… PROBLEM NIE DOTYCZY TYLKO eMule…

tak samo mam w uTorrent…

a jak wracamy do eMule to mam wrzucone ok 20 plików (głownie filmy i obrazy gier) wiec nie gadaj mi że nie wiem o co chodzi…

wiem że wszystko nabiera predkosci ale jak chcesz to moge poczekać 3 godziny i razem sciagnie mi 20MB na łączu 1mb… ![;

kaadeel , czy przypadkiem w Netii nie ma limitu ściągniętych danych w danym miesiącu ? Może przekroczyłeś transfer i zmniejszyli Tobie prędkość?

Więc po formacie działało jak należy czy nie działało ?

Format wydaje się być niedostateczną przyczyną zarówno względem uzyskania większego transferu ,jak i nie uzyskania większego…

wczesniej tak… teraz cos nie chce…

a mozesz to rozwinąc…

format nie jest przyczyną niskiego transferu.