P2p

Czy p2p jest legalne?

Zależy co ściągasz. Cos co jest freeware i ogólnodostepne i z licencją pozwalajacą na dowolne rozpowszechnianie to jest to wtedy legalne.

Temat poruszany na forum - sugeruję skorzystać z wyszukiwarki

Programy p2p są jak najbardziej legalne - oczywiście sa też wyjątki jak kazaa rewolucja, która jest nielegalną kompilacją oryginalnej kazy… zresztą więcej znajdziesz na forum

Sama sieć p2p nie jest nielegalna, natomiast nielegalne może być to co ściągasz czyli: muzyka i filmy chroniona prawami autorskimi, programy itp.

To wygląda dosłownie tak jak z dawnej reklamy piwa bezalkoholowego czy ŁÓDKI B…S . Wiadomo ,że 99,9% użytkowników tego typu programów zasysa wyłącznie muzę , filmy , gry, programy na crackach i et cetera… łamiąc w ten sposób prawa autorskie tak jak to ujął zciwo… (Nawiasem mówiąc Micros…t tylko na tym zyskał urywając łeb na długi czas linuxowi)

Dokładnie! Po co się oszukiwać?

No to wywalamy z forum wszystkie posty odnośnie p2p oraz wszystkie programy z tej kategorii z Vortalu :wink:

Co Wy na to :?

No my na to jak na lato :okulary:

Programy p2p sa legalne, inna sprawa, co robią z tym ludzie.

Każdy odpowiada za siebie.

Przykład zwykłej siekiery czy piły mechanicznej - obydwa te przedmioty sa legalne, każdy może sobie kupić, mieć w domu i być szczęśliwy.

Ale jest druga strona - Ową siekierę można komuś wbić w plecy, a piłą odciąć głowe - a to już jest przestępstwo.

To człowiek decyduje jak posługuje się danym narzędziem (np. siekera)

jak i oprogramowaniem (np. eMule)

Masz zupełną rację iGreq tylko weż pod uwagę ,że program p2p został stworzony pod wpływem właśnie tej ideii by móc ściągać to co się na ogół ściąga… Widzisz kombajnem też możesz podjechać do sklepu… ale jego przeznaczenie jest zdaje się inne…

:painting:

Tylko, że ciężko na p2p znaleźć coś, co jest legalne…

Czytałem kiedyś artykuł o prawach autorskich i tłumaczenie ich na “ludzki”. nie jest to w 100% o zasysaniu z p2p, ale bardziej o ogónie pojętym piractwie. Więc tak (nie wiem czy słusznie, pisze co czytałem):

  • piractwem jest czerpanie korzyści majątkowych z nielegalnie rozpowszechnianej muzyki (mp3), ale samo posiadanie mp-trójek do prywatnego urzytku już nie. Pewnie powiecie, że mp3 można legalnie kupić w sklepach internetowych. Ale kto udowodni z kąd ją masz?

  • jeśli masz na kompie piracki system operacyjny, a komputer stosujesz wyłącznie prywatnie: to nie jest przestępsto.

To tylko dwa przykłady. Jeśli ktoś wie, że bawisz się p2p może ci zarzucić, że ściągasz produkty objęte prawem autorskim nawet jeśli tak nie jest. Więc porównanie softu p2p do siekiery jest jak najbarzdiej słuszny, z tym że trudno udowodnić, że korzystasz z p2p w legalnych celach.

W świetle tego nawet posiadanie legalnego programu p2p (bo przecierz sam program jest legalny) może być powodem kłopotów. To jest po proste chore. Powinno się zalegalizować p2p tak jak we Francji.

iGreq ale masz porównania :wink:

Qua można znaleźć bardzo dużo rzeczy legalnych,więcej niż Ci się wydaje :slight_smile:

I tu jesteś w wielkim błędzie:

lektura dla Ciebie

Google tez mają wiele do powiedzenia w tym względzie.

http://www.google.pl/search?num=50&hl=p … lr=lang_pl

Pierwsze programy typu P2P powstały w sieciach akademickich celem wymiany danych. Teraz P2P również zmienia swoje oblicza:

Oto cytat z jednego z linków który tam znalazłem:

cd - jeśli chodzi o oblicze(wyrwałeś fiesta wybiórczo słowa z kontekstu) a jeśli chodzi o historię to owszem powstanie sieci p2p datuje się na lata siedemdziesiąte… ale funkcjonalność była co najmniej znikoma(ja miałem na myśli p2p normalnie funkcjonujące)… za to jak można dalej przeczytać :

Cały czas mowa o IDEII czyli według mnie o korzeniach, a te są takie jakie opisałem wcześniej. A co z nią ludzie zrobili (zresztą jak z niejedną ideą 8) ) to wszyscy doskonale zdają sobie sprawę.

P2P będzie istnieć dalej tym bardziej że coraz częściej mowa o nurcie biznesowym o którym też już wcześniej wspominałem.

Więc konkludując -

po primo- p2p jest legalne

po drugie- nielegalne może być to co ściągasz…

po trzecie- współwydawcy byli… są i będą…

A zwieńczając -wszystko niestety zależy wyłącznie od Ciebię - czyli przede wszystkim Twego poczucia uczciwości… :lol: