P2p

(Maciej1991 1991) #1

mam pytanie odnośnie p2p. mam łącze 2mb a z p2p ciągnie mi się prędkością średnio 15kb do 30kb czy jest to normalne czy jest coś nie tak????

(fiesta) #2

Skąd masz to łącze i ile za niego płacisz ??

Bo coś mi się wydaje że te 2mb to jest dzielone pomiędzy kilkoma lub kilkunstoma komputerami 8)

(Halogen0) #3

Normalne poniewaz zależy to od tego od kogo sciągasz a nie od ciebie a w polsce zadko kto ma łącze uploadu powyzej 256 więc norma.

(Matisleszno) #4

ale przecież 30 kb/s w p2p to wcale nie tak mało.

Ja mam łacze 2mb dzielone na kilkadziesiąt (lub nawet około 300 komputerów) i mam srednio prędkość 10-20kb/s.

Więc nie widze powodów do narzekania :stuck_out_tongue:

(Kubusiek71) #5

Ja mam 512KB transfer mam podobny czasami wyskoczy do 50,ale to zależy od łącza jakie mają kompy z którymi się łączysz i z ilu kompów naraz idzie.Pozatym jak używasz eMule czy edonke to masz dobry transwer.Ja używam LimeWire. :smiley:

(Maciej1991 1991) #6

mam łącze 2mb tylko dla siebie!

Płace za nie około 90 zł!

bo mieszkam w wielkiej brytani :stuck_out_tongue:

(fiesta) #7

maciej91 to w takim układzie powinieneś pogrzebać w ustawieniach programu P2P z którego korzystasz, dobrać download do Uploadu dla Twojego łącza, w niektórych programach wymagana jest odpowiednia ilośc udostępnianych plików itd.

(aju) #8

Jeśli plik nie ma wielu źródeł lub użytkownicy mający ten plik mają słabe łącza to tak właśnie będzie się ściągać.

Sprawdź również w ustawieniach programu czy nie masz jakiegoś limitu ustawionego na ściąganie lub upload --> najlepiej wszystko daj na max - również ilość połączeń z serwerem. (musisz szukać w opcjach gdyż edonkeya już nie używam - wole mułka)

PS. masz windows xp z service pack 2?

(Kubusiek71) #9

a,ja podałem transwer w kB.

(Maciej1991 1991) #10

mam windows Xp media center edition z service packiem 2

niemam limitu na pobieranie ale na uploading mam 23kb

limit żródeł na plik mam 1200 a limit połączeń mam 1000

w emulu udostepniam jakieś 40Gb

(aju) #11

uploading daj na maxa ==> są to względne rzeczy (czyt. im mniejszy upload to mniejszy download)

Do forumowiczów: czy w media center edition da się użyć xpantispy aby zwiększyć limit połączeń w windowsie nałożony w SP2 przez Microsoft?

Podejrzewam że tak, ale pewny nie jestem:

ściągnij i zainstaluj. Uruchom program==> opcje specjalne (z paska)==>limit połączeń=>limit ustaw na 100-200.