P6N SLI, uprade bios'a

Mam płytę P6N SLI i chcę wgrać nowszy bios. Na stronie MSI jest taki opis:

Zanim się zabiorę do tego to chciałbym teoretycznie wiedzieć jak to zrobić z dyskietki (pendrive odpada gdyż mój bios nie pozwala na bootowanie z niego). Wiem że jeszcze pozostaje możliwość zrobienia tego z poziomu windows ale to jest sposób mniej bezpieczny i nie bardzo nawet chcę tego próbować :wink:

Wracając do tej instrukcji na stronie MSI.

punkt 1 jest zrozumiały dla mnie.

2, wszystko jasne.

3, częściowo jasne, uruchamiam z dyskietki i…z dos’a wchodzę w bios?

4, bios ma linie poleceń? chyba robię to z dosa…ale wtedy dlaczego w punkt 3 piszę aby wejść w bios?

5, naturalnie piszę to w dosie i ustawiam domyślne ustawienia w biosie.

Wybaczcie może dyletanckie pytania, ale pierwszy raz będę to robił.

Ps. Na stronie MSI jest jeszcze taki dopisek

G łupie toto i rzeczywiście może mylić, jak sformatujesz dyskietke i z niej zabootujesz to powinieneś mieć tam conajmniej dwie rzeczy, narzędzie do flashowania i nowy bios. Zresztą z powiomu windows zobacz sobie co tam się znajduje na dyskietce. Używasz narzędzia do flashowania ale najpierw sprawdź jak się go obsługuje czyli /?

Podobnie myślę że mylący jest ten opis, ja to widzę tak:

  1. Proszę zrobić dyskietkę startową.

  2. Na dyskietkę (sformatowanego FAT 16) przegrać rozpakowane pliki.

  3. Uruchomić komputer z dyskietki startowej.

  4. Z linii poleceń przejść na dysk, do katalogu, gdzie znajdują się przegrane pliki.

  5. W linię poleceń proszę wpisać komendę która uruchamia narzędzie do flashowania (plik .exe). Aktualizacja przebiegnie automatycznie, zakończy się restartem komputera. Bezpośrednio po aktualizacji prosze wejść do BIOSU i załadować domyślne ustawienia (Load Optymizet Default) i zapisać zmiany (F10).

Na dyskietce mam dwa pliki, nowy bios i plik .exe (zapewne narzędzie do flashowania).

No to co robić to już wiesz, a propo Twoja płyta nie ma żadnego “wbudowanego” narzędzia do flashowania? To bardzo ułatwia sprawę.

Na stronie MSI nie piszę nic o tym a w bios’ie nic nie zauważyłem takiego, mój bios jest dosyć leciwy i jest mi potrzebny nowy bo chcę kupić procesor nowszy.

Uruchomiłem narzędzie to flash z poziomu windowsa i tak to wygląda

biosg.th.jpg

Co z tego wybrać aby czegoś nie spieprzyć? Co wpisać w linii poleceń?

Mój plik z nowym bios to A7350NMS.270

Edit: Znalazłem opis całego procesu i wydaje mi się że mogę go zastosować u siebie.

Flashowanie pod DOSem biosów AMI przy pomocy programu Afudos, pod koniec strony jest ten opis.

Użyty tam program jest dokładnie taki jak ja mam i był na stronie MSI z nowym bios’em.