P9 Lite - Komputer nie wykrywa połączenia

Witam. Otóż mam problem z moim telefonem. Komputer nie wykrywa mi telefonu, jedynie się ładuje. Jeszcze jakiś czas temu wszystko działało dobrze. Telefon to Huawei P9 Lite (VNS-L21). Próbowałem już różnych porad ale niestety, żadna nie działa.
Próbowałem już:
Hard Reset, Wipe Cache, Tryb Debugowania - ani na włączonym ani na wyłączonym nie działa.
Android 7, Rollback do Androida 6, Inne kable, Inny komputer - nic z tego nie działa. Inny telefon działa normalnie.
Tak więc, proszę was o pomoc.

System (Win10 Education x64, i5 6500, GTX 960, Asus Z170 Pro Gaming. Ram 8 GB)

Po podłączeniu telefon powinien zapytać o przydzielenie uprawnień do transmisji danych przez komputer. Domyślnie jest tylko ładowana bateria. Sam kabel musi mieć piny do transmisji danych.

No zawsze się wyświetlało zdjecia i pliki. Wystarczylo odblokować i przełączyć na pliki a teraz to się nie wyświetla, jeszcze niedawno na tym kablu wszystko działało, inne telefony działają na tym kablu.

Sprawdź na jakiejś dystrybucji live Linux’a uruchamianej z CD/pendrive’a, czy działa poprawnie. (np. Manjaro Linux)
Wtedy wykluczysz czynnik systemu skoro podajesz, że od jakieś czasu tak się dzieje.
Łączysz się przy pomocy protokołu MTP ?

Trzeba w konsole wklepać polecenie:
mtp-detect > info.txt

Powinno wyświetlić szczegółowe dane dotyczące MTP w smartfonie.
Informacje zapiszą się w pliku “info.txt” w katalogu użytkownika.
Wklej mi tutaj zawartość tego pliku lub dołącz go jako załącznik.
Sprawdź również, czy da się przeglądać na nim pliki z poziomu Linux’a.

Możesz też próbować wklepać w dialpad kod:
*#0808#
Powinien otworzyć (na niektórych smartfonach) menu wyboru trybu połączenia USB (wybierz MTP+ADB lub samo MTP).

ustawienia >>opcje programisty>> konfiguracja usb >MTP

Na linuxie też nie wykrywa. A MTP jest włączone ale jak zmieniam na inne to nic się nie dzieje.

No to serwis pozostaje. Skoro mtp-detect nie zwraca absolutnie żadnego wyniku.
Nawet jak smartfon nie jest w trybie MTP to powinno wyświetlić jakieś dane przy mtp-detect.
Rozumie, że dostałeś tego typu komunikat:

libmtp version: 1.1.13
Listing raw device(s)
No raw devices found.

Problem rozwiązany. Musiałem, wejść w opcje Tethering przez USB. Jak to włączyłem, to zainstalowało się HiSuite oraz pojawiła się ta opcja aby wybrać tryb zdjęcia albo pliki, oraz komputer wykrył telefon.

Edit:
Problem jednak pojawił się znowu po aktualizacji Androida do 7. Nie ma tam opcji Tethering przez USB, jest tylko Modem USB, która jest szara i nie da jej się uruchomić.

Spróbuj wywalić znowu HiSuite i próbować bez niego podłączyć.

Problem ponownie rozwiązany. Za pomocą kabla OTG, podłączyłem pendrive do telefonu, odłączyłem i podłączyłem telefon pod komputer. Pojawiła się normalnie opcja o przesyłanie plików i wszystko działa jak na razie. Jednak to nie opcja Tethering przez USB tylko właśnie to podłączenie i odłączenie pendrive jakby uaktywniło wszystkie te funkcje lecz nie wiem czym to było spowodowane. Tak czy inaczej, dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Edit:
Po restarcie telefonu znowu nie działa i trzeba podłączyć i odłączyć kabel OTG, wystarczy sam kabel bez pendrive.

wchodzisz tak ustawienia - opcje programistyczne - debugowanie usb - i muszisz to włączyć