Packard Bell - EASYNOTE R1935 nie działa wifi

Witam,

w lapku mojego przyjaciela nie działa wifi, poprosił mnie o pomoc i niestety nie potrafię poradzić sobie z tym problemem…

Packard Bell - EASYNOTE R1935 dostałem go w stanie w którym nie było zainstalowanych sterowników do karty, pobrałem z netu i nie mam konfliktów sprzętowych, wszystko wygląda ok. Na pasku zadań mam ikonę połączenie sieci bezprzewodowej jednak nie wykrywa sieci. Po kliknięciu PKM “system Windows nie może skonfigurować tego połączenia bezprzewodowego” co jest dla mnie co najmniej dziwne kiedy klikam w zmień kolejność sieci preferowanych nie ma zakładki “sieci bezprzewodowe” która pozwala na ustawienie “użyj systemu windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowych”.

Jeżeli ktoś wie jak rozwikłać tą zagadkę będę bardzo wdzięczny za wskazówki, dodam że z 871122 w bazie Microsoftu nic nie wyszło pozytywnego

Pozdrawiam

btw: mam nadzieję że dobry dział wybrałem :?

Sprawdź, czy usługa Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej jest ustawiona na uruchamianie automatyczne oraz, czy jest uruchomiona.

Dodatkowo, na zakładce Zaawansowane sterownika karty WiFi w Menedżerze urządzęń sprawdż, czy Opcja Radio albo RF jest ustawiona na On albo Enabled.

Sprawdź, czy nie ma jekiegoś kawisza skrótów, który jest odpowiedzialny za właczanie/wyłączanie WiFi (czasami dotyczy to wyłącznie anteny, lub moduły RF, a nie całej karty).

Srebrny Wilk połowiczny sukces, za twoją poradą całkiem słuszną zmieniłem Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej z ręczna na automatyczna i odpaliłem usługę. Pojawiła się zakładka sieci bezprzewodowe, w niej ustawiłem “Użyj systemu Windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowej” radio jest na 100% włączone a jednak nie widzi żadnej sieci.

Dalsze sugestie mile widziane

Pozdrawiam

EDIT:

okazało się że radio pomimo że było ustawione na ON pozostawało wyłączone, na pasku zadań znajdowała się dodatkowa ikona “Wireles LAN Connection Indicator” która w jakiś sposób dodatkowo steruje wifi,

Srebrny Wilk wielkie dzięki za wskazówki które były trafne w 100% oby więcej takich porad… :slight_smile:

Pozdrawiam

Witam, mam ten sam problem co kolega. Mam laptopa Packard bell Easy Note R1935 i za chiny nie da sie wlaczyć wifi. zciagnąlem jakis sterownik automatycznie bo nie byłio wczesniej i jest. W rozwiązywaniu problemów komputer mi mówi żebym sobie siec bezprzewodowa wlaczył ale nie wiadomo jak? Powyższe metody przestudiowałem. dziwne jest to że ui mnie w komputerze nie ma czegs takiego jak konfiguracja zxerowej sieci…internet bezprzewodowy niew działa i jest żle. Może ktos pomoze jak to właczyc żeby działało?