Packard Bell MIT-RHEA-C - Zniżna mi MHZ procesora

Witam, mam takie laptopa jak w opisie i mam następujące pytania… i prosiłbym o odpowiedzenie również w taki sposób :).

  1. Dlaczego prędkość procesora zniża mi się do 996MHZ ( orginalnie ma być 1.5ghz ) - po wyjęciu i wjęciu akumulatora procesor znowu ma 1.5ghz, zniża się gdy pracuje np parę godzin i dam Ponownie uruchom lub wyłącze i włącze to wykrywa w Windowsie 996 MHZ

  2. Jaki mogę włożyć większy procesor do tego laptopa ? aktualnie jest tam Intel Celeron M - 1.5 GHZ , wygląda jak do komputera PC na socket 478 ( ma nóżki )

  3. Czemu gdy podłączę jakieś urządzenie na obojętnie jakiego USB to piszę mi " jedno z urządzeń usb podłączonych do tego komputera ma awarię " format nie pomoga ;( żadne USB nie działa a próbowałem dwie myszki pod USB oraz pendraiva co pod innym PC normalnie funkcjonują. Zainstalowałem wszystkie sterowniki a w menadżerze urządzeń jest tylko jeden wykrzynik " Nieznane urządzenie " czy jakoś tak.

Pozdrawiam i bardzo bym prosił o odpowiedź

Odnoście pierwszego pytania, włączona jest zapewne jakaś funkcja oszczędzania energii, procesor w stanie spoczynku obniża taktowanie i napięcie w celu ograniczenia poboru mocy. Obciąż czymś (może być gra, albo jakiś program, np. Prime95) komputer i sprawdź czy wtedy taktowanie wraca do nominalnej wartości.