Packard bell uruchomienie bez przycisku power

Witam, jak włączyć laptopa bez przycisku power? Laptop osoby trzeciej (nie mam bezpośredniego kontaktu). Dowiedziałem się tylko, że właściciel bez tego przycisku potrafi go uruchomić i żebym po prostu “pokombinował”. Model zdaje się Packard Bell EasyNote TV43-CM-1485 ML ? Bo dół obudowy był wymieniany, ale ten przycisk się zapodział, a trudno go dostać nawet na necie. Ja próbowałem rożnych rzeczy, ale nie mam bladego pojęcia. Pomóżcie.
Pozdrawiam.

Nie wiadomo, czy to uruchomisz. Te laptopy mają osobną płytkę z przyciskiem power podłączaną tasiemką do płyty głównej.
Na zdjęciu widać jeden przetrącony rezystor po prawej stronie litery “E” przy napisie LED 2.
Właściwy przycisk jak domniemywam to jest ten kawałek plastikowego elementu na samym dole. (po prawej stronie napisu “C1”)
Z niego muszą wychodzić po drugiej stronie płytki 2 piny, których chwilowe zwarcie ze sobą powinno włączyć laptopa o ile płytka/laptop jest sprawny.

Spróbuj zewrzeć (na moment, czymś metalowym np. spinaczem biurowym) te dwa elementy, które oznaczyłem czerwonymi strzałkami poniżej.

1 polubienie

Poszło, wielkie dzięki :slight_smile: