Packet Tracer - problem ze stworzeniem sieci

Witam.

Muszę zasymulować sieć w programie Cisco Packet Tracer. Oto treść zadania

8458007500_1452524447_thumb.jpg

Moim głównym problemem jest nadanie routerowi A oraz C tych samych bram dla dwóch portów LAN. Jak widać na schemacie do routera A ma być podpięty komputer oraz switch. Problem w tym, że zarówno jeden port w routerze jak i drugi muszą obsługiwać podobne adresy IP a więc 81.26.0.xxx podobnie ma być w przypadku routera C.

Jak się za to zabrać?

 

Ale tam masz 3 podsieci z maską /24 więc w czym jest problem?

Pozdrawiam,

Z treści zadania wynika, że musisz dodać trasy statyczne. Tak więc na każdym z routerów musisz dodać ręcznie trasy. Polecenia znajdziesz w podręczniku, z którego się uczysz lub z książki do CCNA, jeśli masz dostęp do materiałów Cisco lub na stronach Cisco w bazie wiedzy (mniej łopatologicznie). Na routerze D powinien być włączony NAT, ale nie wiem czy przerabiałeś już NAT i ACL na routerach Cisco. Na dwóch interfejsach nie możesz mieć tej samej podsieci. Na routerze A masz 4 sieci. Do zadania powinien być dołączony opis sieci (adresacja, co z czym jest połączone itd.), bo z obrazka to sobie można tylko zgadywać, jaki interfejs do jakiej sieci należy (masz tam więcej sieci, niż podano w zadaniu).

Jeśli takiego opisu nie ma, to treść zadania jest niekompletna, bo nie znasz adresów na interfejsach szeregowych, no chyba że sam masz ustalić adresację.

Podaj pełną treść zadania, albo dowiedz się od nauczyciela lub instruktora, czy masz tę sieć wykonać po swojemu. Jak już będziesz miał wszystko, to pokaż co zrobiłeś. Możesz stworzyć sieć, zapisać ją do pliku i wrzucić tu ten plik do odtworzenia w PT.