Paczatki programowania

(Elpetito) #1

potrzebuje porad odnosnie dalszego mojego rozwoju :slight_smile:

nie bardzo wiem czego sie uczyc i w jakiej kolejnosci - prosze wiec o jakies rady

Znam:

• SQL - mysle ze bardzo dobrze - pracowaelm na silnikach oracle i mysql

• html, css - dobrze

ucze sie obecnie jezykow skryptowych - php i javascript - przychodzi mi to calkliem latwo, z reszta to chyba jest ogolnie latwa dzialka programowania, zastanawiam sie czy dobrze wybralem i czy warto, i czy ogolnie warto uczyc sie ich obu naraz - czy moze skoncentrowac sie na php

• kombiuje z linuxem - na poczatek z ubuntu i troche juz obczajam to i owo

• znam podstawy javy i c++ - ale naprawde podstawy :slight_smile:

ogolnie mysle ze chcialbym skoncentrowc sie na bazach danych - tym bardziej ze mi sie to podoba i czuje sie w tym dobrze.

prosilbym o jakies pracyzyjne porady odnosnie etapow nauki - co? jak? i w jakiej kolejnosci?

bardzo prosze o pomoc :slight_smile:

edit: czy warto uczyc sie cgi?? tym bardziej ze ucze sie php?

(system) #2

nie znam si臋 na programowaniu ale co do linuxa to ja ci radz臋 偶eby艣 zmieni艂 go na np. SuSE bo przez to 偶e ubuntu roota nie ma jest do *** ale to szczeg贸艂 :slight_smile: edit: Albo Auroxa :smiley:

(Sawyer47) #3

mateuszcedro , prosz臋 tu takich herezji nie g艂osi膰, jak si臋 nie wie o czym pisze, prosz臋 ja pana! GNU/Linux do programowanie wcale si臋 nadaje, znakomity wyb贸r kompilator贸w i bibliotek, niczego nie powinno brakowa膰. Ja sam interesuje si臋 programowaniem, a u偶ywa艂 w艂a艣nie Ubuntu. Co do CGI to tu nie ma si臋 czego uczy膰, bo to nie jest j臋zyk, a obs艂uga CGI w danym j臋zyku, kiedy ten si臋 ju偶 zna, nie powinna przysporzy膰 trudno艣ci. Co do j臋zyk贸w, to stanie przy jednym niezbyt si臋 op艂aca, w sumie niewiele sie r贸偶ni膮, a ma si臋 wi臋ksze mo偶liwo艣ci no i obycie og贸lnie. Co do j臋zyk贸w czy GNU/Linux mog臋 s艂u偶y膰 rad膮. Bazy danych to raczej nie moja domena, ale od strony j臋zyka to g艂贸wnie kwestia przyswojenia interfejsu bibliotek do ich obs艂ugi.