Paczkomaty - wysyłał ktoś tym?

Witam,

Wysyłał ktoś już kiedyś coś przez automat inpostu? Jak wrażenia, jak wygląda to z czasem dostawy i czy wszystko doszło w jednym kawałku bez żadnych uszkodzeń? Widzę, że jest taniej, a odkąd DHL policzył mi 50zł za przesyłkę - postanowiłem poszukać czegoś tańszego. Wychodzi 13-15zl więc da się przeżyć, ale czy znowu paczka nie przyjdzie zmasakrowana?

Pozdrawiam!

To czy paczka przyjdzie zmasakrowana czy nie, nie zależy od sposobu jej dostarczenia, tylko od transportu, sposobu pakowania. A kwestia sposobu dostarczenia (kurier czy paczkomat) to kwestia drugorzędna.

Jeśli boisz się o stan przesyłki i chcesz sprawdzić jej zawartość PRZED potwierdzeniem odbioru to sprawdź czy sprzedawca pozwala wybrać usługę wysyłki za pobraniem z możliwością sprawdzenia zawartości przesyłki pobraniowej przez odbiorcę (Poczta Polska). Wtedy odbierasz paczkę na poczcie w obecności pracownika poczty i płacisz dopiero wtedy, gdy uznasz że wszystko jest OK. Usługa ta kosztuje 5 złotych.

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/inde … /kraj.html

:roll:

Wiem, tylko że to ja wysyłam. Zapakować zapakuję dokładnie (nigdy nie żałuję żadnych folii, poduszeczek i innych pierdół), tylko różne opinie czytałem.

Ogólnie paczkomaty to w zasadzie normalny kurier jedynie odbiór i nadanie paczek jest inny

Obsługuje to InPost także nie taka najmniejsza firma :slight_smile:

Chcesz aby było ostrożnie spakuj jako szkło i dopłać za te opcje ale tak czy siak paczki są ubezpieczone na ogół :wink:

Jak nie to wyślij zwykłym kurierem przez stronę www.furgonetka.pl do 30kg ok 19zł :slight_smile: korzystałem wielokrotnie i mogę polecić

Póki co ja tylko odbierałem przesyłki z paczkomatów. O to jak dostarczą bym się nie martwił mocniej niż w przypadku normalnego kuriera. Gorzej z obiecywanym czasem dostawy, podobno miałem pecha, bo większość na ten drugi dzień dochodzi- u mnie jedna szła 3, a druga 4 dni.

A co powiecie np. o wysyłajtaniej?

wysyłajtaniej to po prostu pośrednik, tyle, że wychodzi taniej :slight_smile:

O paczkomatach mogę się wypowiadać w samych superlatywach, odebrałem i wysłałem już chyba z 40 paczek i do ani jednej nie miałem zastrzeżeń :slight_smile:

Z tego co widzę to idzie to z paczkomatu do paczkomatu, więc to odpada - nie doczytałem :wink:

A może Poczta Polska. To zawsze pewniejsze od firm kurierskich. Raczej nie zdarza się by listonosz Poczty Polskiej zostawił paczkę u sąsiada.

hahaha… każde zdanie lepsze od poprzedniego. Pocztą można wysłać kartki na święta. Jak nie dojdą to zawsze można sms’em poprawić. żeby zostawiali u sąsiada… kiedyś zamówioną klawiaturę przyniósł mi ktoś mieszkający kilka ulic dalej (po ok. miesiącu się zebrał dopiero… w sumie i tak bardzo miło z jego strony jak dostał od listonosza taki prezent za dobrych kilkaset zł), innym razem moje listy krążyły po pobliskim szpitalu, który mi je jeszcze raz wysłał dalej z kartką, że nie wiedzą skąd się tam znalazły… też to trwało z 1-2 miesiące- to nie nawet wina listonosza, bo zupełnie inny tam już chodzić musiał. W sumie właśnie moje dobre zdanie o poczcie tyczy się tylko ‘najniższego’ szczebla. Do listonoszy, czy pań w okienkach raczej nic nie mam… ale sama instytucja to totalny chaos.

Pocztą nie chcę wysyłać, bo mam mieszane uczucia. Paczka u sąsiada - dla mnie nie problem, nikt nie jest chamski, a po zatem ostatnio rzadko się zdarza, żeby w domu nie było nikogo.