Pad Logitech F710 - problem z działaniem

Witam. Piszę ten temat bo już próbowałem wszystkich możliwych sposobów i nie mam ich już więcej. Zacznę może od początku posiadam dwa pady do gier firmy Logitech model F710 grałem nimi masę czasu w FIFE18. Robiłem format dysku zainstalowałem FIFE18 ponownie i już jakoś nie wróciłem do grania teraz gdy wyszła nowa odsłona FIFY kupiłem ją zainstalowałem włączam pada i mruga dioda na jednym i na drugim nie łącząc się. Myślę że pewnie sterowniki robie reinstalkę całych padów od samego początku odłączając je wcześniej też z portów USB. Odpalam i ciągle nic. Pobieram dodatkowy program do padów i widzi on moje urzadzenia ale jest problem i to właśnie ten największy na padach mamy wybór grania na X i na D i teraz sprawa wygląda tak na opcji D pad działa ale gdy w grze daje galką w dół to działa to na odwrót bo w grze zawodnik idzie do góry a gdy zmienie naglę na wybór X ten prawidłowy to nagle pad jest nie widoczny dla komputera i nie działa. Jakieś rady Panowie ?

http://pokazywarka.pl/ew7cdl/
Tutaj screen z tego programu i obok jeszcze bład jaki wyskakuje przy odpaleniu sterownika od tego pada. A sam pad poniżej :