Pad od Xbox One X1 XO do PC jako gamepad - warto?

Poważnie zastanawiam się nad zakupem gamepada do mojego PC. Po zapoznaniu się z ofertami w różnych sklepach i sugestiach na forach (zdecydowana większość tematów z 2014 roku) zastanawiam się nad padami od Xbox 360 i Xbox One.

 

Generalnie po przetestowaniu obu lepiej się “układa” i współpracuje ze mną pad od Xbox One. Tylko ten kabel… Moje pytania:

  1. Który pad waszym zdaniem będzie lepszym zakupem (nie zamierzam go wymieniać przez najbliższe 3 lata)?

  2. Czy przy ewentualnym zakupie pada od Xbox360 może w przyszłości (w/w 3 lata) okazać się, że nowe produkcje nie będą go obsługiwały?

 

  1. Czy do obsługi pada X1 wystarczy zwykły kabel microUSB? Spotkałem się z informacjami jakoby do zestawu był dołączany specjalny kabel.

  2. Czy ktoś trafił w sieci na informacje co do bezprzewodowego kontrolera od X1 na PC? Ja wiem tylko tyle, że w październiku ba być adapter ale pod Windows 10 (sic!) - może wiecie coś więcej? :slight_smile:

Ja mam xo, gram na padzie od xo mi kabel nie przeszkadza. Kolega ma x 360, nie wiem dlaczego ale tamten pad  mi nie pasuje, wybór należy do ciebie czy wolisz kabel i “wygode” czy bez kabla i mniejszą “wygode”