Pad od XOne nie działa bezprzewodowo


(Arekera) #1

Witam,

 

dotarł dziś do mnie Microsoft Xbox One Wireless Controller Adapter,dzięki któremu mój pad od Xone miał w końcu wrócić do życia (wcześniej musiałem gdzieś uszkodzić wejście na micro usb i niekiedy kabel po prostu wypadał; dało się grać, ale było to uciążliwe). Podłączyłem adapter, zainstalowałem sterowniki (właściwie same się zainstalowały, posiadam Win 7) i zgodnie z prośbą zrestartowałem komputer.

 

Po ponownym włączeniu, zgodnie z instrukcjami, sparowałem adapter z padem - dioda (zarówno na adapterze jak i padzie) najpierw pomrugała wolno, później szybko, a na końcu zaczęła jarzyć się ciągłym światłem, co wg dołączonej instrukcji oznacza, że pad powinien już działać prawidłowo.

 

I tutaj niestety dochodzimy do problemu: pad nie działa, ba! wydaje mi się, że nie jest nawet wykrywany przez system (choć nie wiem czy bezprzewodowo powinien pojawiać się w Menedżerze urządzeń - połączony kablem pojawia się).

 

Wiecie może co jest problemem i jak - jeśli w ogóle - da się to naprawić?

 

E: tak to wygląda po sparowaniu urządzenia z adapterem:

  ddNgLl4.png

 

Edycja 2:

 

Teraz doszedłem do tego, że po sparowaniu urządzenia z adapterem wyświetla się bład w "Urządzenia i drukarki". Próbowałem przeinstalować sterowniki dla tego "XINPUT compatible HID device", ale wg systemu wersja sterowników jest aktualna. W "stan urządzenia" napisane jest, że "System Windows nie może zweryfikować podpisu cyfrowego [...]"