Pad Xbox One + Adapter - System nie może uruchomić tego urządzenia - Kod: 19

Witajcie wszyscy!
Dawno nie miałem tak denerwującego problemu, z którym bym sobie nie poradził.
Otóż zakupiłem pada Xbox One z adapterem do PC-ta (Win10, x64), ale korzystać z niego nie mogę.

Niestety, mam problem ze sterownikami. Urządzenie nie chce się poprawnie zainstalować (i adapter i pad wpięty po kablu). W menadżerze urządzeń pokazuje się taki stan urządzenia:

System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)

Przeszukując wzdłuż i wszerz polski i angielski internet znajdywałem przede wszystkim informacje o problemach z napędami DVD, gdzie rozwiązaniem problemu jest odinstalowanie sterowników urządzenia i uruchomienie ponownie komputera. U mnie to nie działa.
Inne rozwiązanie, co znalazłem (też dla napędów DVD), to usunięcie jakiś wartości z rejestru. Niestety, nie mogę w ogóle zlokalizować analogicznego klucza/gałęzi dla pada.

A co do znalezionych tematów odnośnie samego pada, to ogólną radą jest ręczne zainstalowanie sterowników. Tylko to może działać w momencie, kiedy poprzednie nie działają, ale stan urządzenia jest ok. Ale spróbować musiałem. Jednak zastałem ten sam komunikat, co wyżej:

Już myślałem, że może mój egzemplarz jest jakiś wadliwy. Sprawdziłem na laptopie, też Win10, x64, i sterowniki same się zainstalowały, bez problemu sparowałem i wszystko działało. Więc to coś u mnie na PC-cie.

Więc proszę Was o pomoc. Może ktoś coś wie, jak temu zaradzić :slight_smile:
Nie za bardzo mogę robić teraz resetowanie systemu, bo ponowna konfiguracja wszystkiego zajmuje mi ok. 2 dni, na co nie mogę sobie pozwolić przez najbliższe 2-3 tygodnie.

PS. Tak, próbowałem z różnymi portami USB - i USB 2 i 3. Liczyłem też trochę na Snappy Driver Installera, ale też sobie z tym nie poradził.

A płyta główna to? podaj dokładny typ.

Nie sądziłbym, że to coś związanego z płytą, ale osobiście nie siedzę w hardware. Przeszukując internet pod kątem tego problemu to same softwareowe problemy znajdowałem. Ale jak masz jakikolwiek pomysł, to proszę :slight_smile:

Asus M5A97 R2.0 AMD970 s.AM3+

To wygląda na spierniczone sterowniki systemowe w W10 od USB 2.0 i 3.0?

Na płytach Intela w 90 % pomagało wgranie dodatkowych sterowników do chipsetu.

Spróbuj wgrać te do W8.1.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/AMD_Chipset_XPVistaWin7_8_VER808770_VER809030.zip?_ga=1.20755899.205229589.1490627790

Rozpakuj do katalogu na dysku systemowym i dobrze by było aby to zainstalować, jako Administrator, jak nie ruszy w trybie zgodności z W10.
Restart i próbuj na portach USB2.0 - czarne.

Może się przydać:

http://www.download.net.pl/niekompatybilne-sterowniki-windows-10/n/8461/

Te sterowniki, co podesłałeś nie pomogły w moim przypadku. Jednak poszedłem tropem sterowników USB, trochę jeszcze pokombinowałem z innymi, ale bez skutku. Ostatecznie, co powinienem w sumie pierwsze zrobić, odinstalowałem obecne sterowniki USB i całość oprogramowania od Asusa i zainstalowałem na nowo cały pakiet sterowników i oprogramowania.

Trochę się zmieniło. Teraz menadżer urządzeń twierdzi przy adapterze, że urządzenie jest uruchomione (jako status, nie ma tego błędu, co był wcześniej), ale niestety, nadal nie chce zadziałać - nie zapala się dioda na nim po wciśnięciu/przytrzymaniu przycisku parowania, choć we wspomnianym w pierwszym poście laptopie wszystko działa bez problemów.

Nie załamując się jednak, spróbowałem tym razem jeszcze z padem i podłączyłem go po kablu. Niestety, domyślne sterowniki nic nie dały, ale! Udało się bez większych problemów zainstalować sterowniki ze stron Microsoftu i ruszył!

Pad działa, choć po kablu. Gdybym takiego pada chciał, wydałbym na niego 1/3 mniej, ale dobre i to.

Teraz tylko adapter ożywić.
Miałbyś Ty lub ktoś jeszcze jakiś pomysł, co można by zrobić w tej sytuacji? Ogólnie dzięki już za dotychczasową pomoc! :slight_smile:

EDIT: Jednak ręczna próba instalacji sterowników do adaptera nadal wyświetla błąd 19 :confused: