PAD Xbox ONE - jak ładować

Witam. Posiadam pada do Xbox One na PC z adapterem taki jak tutaj: https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/kontroler-bezprzewodowy-microsoft-1va-00002-czarny-do-xbox-series-xbox-one-pc-adapter

Mam włożone w niego 2 baterie AA i rozładował się po ok. 2 tygodniach. I pytanie jak go mam ładować? Czy jak połącze go kablem USB-C z komputerem to czy naładuje mi te Baterie AA czy musze co 2 tygodnie wymieniać baterie?? Wiem że jest jeszcze coś takiego jak Play & Charge tylko nie chce wydawać kolejnych +100zł na takie coś.

Baterii (czy to alkalicznych, czy cynkowych) nie naładujesz, one są jednorazowe. Możesz tam dawać akumulatorki AA i ładować je w zewnętrznej ładowarce.

Nie znam, może ktoś inny się wypowie.

To kup sobie baterie do wielokrotnego ładowania.
Fajne okazje ma GreenCell - ja u nich zakupiłem ładowarkę sieciową z 4 bateriami AAA 2600 mAh za ~80zł.

Ja tak z ciekawości zapytam: takie akumulatorki AA/AAA można ładować przez USB np. w komputerze? No i czy istnieją takie akumulatorki typu R9, R14 i R20?

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=akumulatorki+typu+R9%2C+R14+i+R20

A co z tym ładowaniem przez USB? 2 takie akumulatory AA to 3 V, a USB ma 5 V - o ile się nie mylę.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=akumulatorki+AA%2FAAA+można+ładować+przez+USB

Jak znajdziesz urządzenie co nie wpinasz w gniazdko a w porty USB, ale nie zdziwiłbym się jakby się to potem ładowało 16-28 godzin w porównaniu do 8-14 na ładowarce gniazdkowej.

Masz dwie opcje - tańszą i wygodniejszą.

  1. Tańsza - zakup sobie akumulatorki wielokrotnego ładowania np. Eneloopy + ładowarkę sieciową do nich. Jak się rozładują, wrzucasz je do ładowarki na noc a rano masz w pełni naładowane. Wybór pojemności spory, a ceny łączne od 50 - 90 zł spokojnie starczą.

  2. Wygodniejsze - są dedykowane i chińskie akumulatorki do padów Microsoftu, ale mają kijowe pojemności. Można je ładować za pomocą specjalnej podstawki, kładąc na nią same pady lub za pomocą podłączonych kabli.

Dokup sobie akumulatorki Eneloop razem z ładowarką. 4 sztuki i nie przejmujesz się rozładowaniem jednego zestawu. Mam białe eneloopy od 6 lat i napędzały już kilka kontrolerów bezproblemowo, więc te dziesiąt złoty to jednorazowy wydatek na lata.
Nie kombinuj z tanimi podróbkami akumulatorów, bo podobno żyją krótko i własnym życiem.