Pad XBOX One z dedykowanymi słuchawkami a wyłączenie

Posiadam Windows 10 oraz oryginalny pad XBOX One (podłączony bezprzewodowo) oraz dedykowane mu słuchawki z przystawką…

…czy naprawdę za każdym razem muszę ręcznie wygłuszać mikrofon, by pad się wyłączył automatycznie po dłuższej chwili bezczynności? Niestety mikrofon sam się nie wyłącza bo schowaniu go w pałąku.
Grając zawsze używam słuchawek i średnio mi się uśmiecha każdorazowe mechaniczne rozłączanie z jacka.

Widocznie Windows nasłuchuje nawet kiedy przestaniesz grać :wink:

Tego jestem świadom. Sprawdziłem w ikona Głośnik - Urządzenia Nagrywania - Nagrywanie i dźwięki z otoczenia są ciągle zbierane (z resztą pisałem wyżej, że mikrofon jest aktywny mimo schowania w pałąku (Mega głupie!!!))

Temat rozwiązany pad się jednak wyłączył mimo aktywnego mikrofonu… przepraszam za kłopot.

Mam też pada od Xboxa One, którego wykorzystuję tylko do gier na Windowsie 10.
Kiedyś zastanawiałem się, czy tylko i wyłącznie dedykowane słuchawki będą działać po podłączeniu do pada? Jaka jest cena takich słuchawek?

Jak najbardziej możesz podłączyć zwykłe słuchawki. Wystarczy, że będą one na zwykły jack 3,5mm. Podłączyłem swoje Sennheisery i działały. Problem w tym, że te niededykowane nie posiadały potencjometru głośności na kablu i nie mogłem regulować mocy dźwięku (z tym pokrętłem podejrzewam, że zestaw byłby w pełni funkcjonalny).
Co do ceny w ElektroMarkecie dałem za nie 200PLN bez grosza. W sieci pewnie można znaleźć taniej.