Pada płyta(?). Co zrobić z resztą sprzętu?

Komp z podpisu. Zaczęło się od tego, że wywaliło komunikat o skoku napięcia na porcie usb. Komp sie zwiesił, tzn muzyka grała, nie działała klawa i mysz, co jakiś czas mogłem klawiaturą coś włączyć/wyłączyć. Odłączyłem modem od neta bo on tylko był na usb, jak zwykle zresztą. Wyłączyłem kompa, nie chciał się wogóle uruchomić, myśle zasilacz pada, sprawdziłem jeszcze raz - działa. No ale po pół h chodzenia na samym pulpicie, bez aplikacji znów to samo i siadł całkowicie. Dzisiaj sprawdzam zasilacz za pomocą zworki i o dziwo działa, podpiąłem pod płyte gł. i komp się włączył… Narazie sobie chodzi na luzie (pisze z lapka) i teraz jak sprawdzić co się chrzani?

Zasilacz sprawdzę jeszcze miernikiem pod obciążeniem, ale gdyby było dobrze, to jak sprawdzić procesor, ram i karte graf? Chociaż bez karty i tak by się włączył więc obstawiam płyte, ram albo proc. Czy tylko na innej płycie idzie sprawdzić resztę sprzętu?

Temp w normie, biosia zresetowałem, sprzęt nigdy nie podkręcany.

Płyta porządna i rzadko pada - w razie problemów, trzeba najpierw sprawdzić wszystko na innym zasilaczu.

Podzespoły niestety trzeba sprawdzić na innym działającym kompie lub płycie głównej.

Komp chodził wczoraj godzine pod Orthosem i nic. Teraz po pół godz też pod Orthosem sprawdziłem napięcia miernikiem, bo teraz komp chodzi o dziwo i są wzorowe można powiedzieć. Nic się nie przegrzewa.

12v; 12.20v

5v; 5.20-5.21v

3.3v; 3.29-3.30v

Jakieś pomysły co to mogło być?

Słuchajcie, zmieniłem zasilacz na nowego fortrona 350W hln, komp pochodził ze 15 min z pendrivem wpiętym i znów to ostrzeżenie o usb. Teraz wogóle się nie włącza. Szukać płyty używki jakiejś czy co radzicie?

nie masz najgorszej zasiłki (mowie o modecomie mc) wiec raczej nie tu jest przyczyna skoro napięcia trzyma sztywno jak pisałeś. sprawdź napięcia i natężenia w portach USB (powinny być w granicach 5V i 100 mA). Zwykle kiedy coś takiego się dzieje, oznacza to ze psuje się albo płyta albo zasilacz pada. skoro wyeliminowałeś jedno… to możesz rozejrzeć się za czymś nowym, lub próbować naprawić płytę.

Orientuje się ktoś czy ta płyta obsłuży e2180? Pytam bo jest coś, że core 2 duo tylko z serii e4xxx, więc nie wiem jak z dual core. Ramy 533, ale nie zależy mi na tym, komp jedynie służy do neta i taki mi wystarczał.

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M … 945PL-GLAN

Obsługuje.