Pada twardy dysk..jak zainstalować RAID 0 1

Witam

Pada mi twardy dysk . Jak zainstalować RAID 1 lub 0 1 pod xp.

Nie mogę stracić legalnego xp i innych programów wiec czy można zainstalować RAID 1 z udziałem obecnego dysku i dodać jeszcze jeden a jak już bedzie wszystko działać to zamienić ten padający?

Może to zła moja teoria…proszę o radę…

Paweł

A jak to wywnioskowałeś ze ci dysk pada? Hmm?

Trzy programy do sprawdzania stanu dysku w tym System Mechanik pokazują stan krytyczny dysku.Poza tym zaczyna wariować dysk,czasem nie widzi już zapisanych plików i wiesza się, system mam na wszystkie możliwe sposoby sprawdzony i przeskanowany…tylko dysk…no i jak przenieść system ze wszystkim na nowy?Dodam że nie mam nagrywarki DVD,natomiast znalazłem trzy dyski po 80 giga z tym co pada to będą cztery.Całkiem możliwe że ten co pada po formatowaniu odzyska przynajmniej część sprawności i te wszystkie błędy które na nim są może się skasują errory lokacji i inne podobne…

Twoja płyta główna obsługuje RAID? Jeśli tak to instalujesz stery z cd do płyty głównej. Musisz też aktywować RAID w Biosie.

kompletnie zla, bo po postawieniu macierzy stracisz wszystkie dane na obu dyskach, podobnie w przypadku odlaczenia jednego z dyskow z raid0 lub 10

moze zrob po prostu kopie/obraz dysku systemowego na nowym i tyle - podmienisz fizycznie dyski i powinno chodzic - czasem wymagana jest naprawa bootsektora, a to mozna zrobic przy pomocy cd instalacyjnego z windowsem - naprawa z konsola odzyskiwania