Padaczka klawiszów w gothicu 3

Siema wszystkim!

Chciałbym was poprosić o pomoc w grze gothic 3. Otóż wiecie, że jeśli np. chcecie biec szybciej, czyli sprintem w gothicu 3 musicie ustawić wygodny wam klawisz (np. u mnie Shift). I tak u mnie działa, ale co jakiś czas występuje mi taki błąd, że np. podczas szybkiego biegu (sprintu) klawisz Shift odpowiedzialny za tę funkcję nie jest włączony, a mimo to nie mogę przestać biec sprintem! Po prostu naciskam klawisz strzałki do góry a Bezio nie truchta tylko biegnie sprintem!

Ale to nie koniec. Przy tym błędzie nie mogę również skorzystać z ekwipunku np. nie mogę wypić mikstury leczniczej w ekwipunku, chyba że przeniosłem ją wcześniej na jednym ze skrótów klawiszowych znajdujących się na dole monitora. Nie mogę użyć czaru ani również przenieść jakikolwiek przedmiot do skrótów klawiszowych.

Nie sądzicie, że to dziwne?

Tylko jeszcze jedna sprawa, błąd ten uwidacznia się również poza grą np.:

  • piszę dużymi literami, a nie mam włączonego Caps Locka

  • na pulpicie nie mogę wyjść z jedne ikonki czy kilku klikając na pole poza ikonką

  • do przeglądania neta używam Mozilli Firefox i klikając np. na jakiś link czy stronę, pokazuje mi się ona w nowym oknie (a nie na nowej karcie jak powinna!?)

Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii. Błąd potrafi być czasami naprawdę wkurzający, szczególnie w grze :frowning:

Dzięki za przeczytanie mojego tematu i bardzo proszę o szybką odpowiedź ![-o<

Tak jakbyś miał kopnięty shift. Sprawdź inną klawiaturę :wink:

wiesz co, ja myślę, że to nie sama wina Shifta, bo przy tym błędzie myszka również mi szwankowała np. prawy kliknięcie oznaczało lewe i odwrotnie a obecną myszkę kupiłem 2 miesiące temu!

Czy to nie dziwne? :shock: