Padł bios przy jego wgrywaniu

wszystko w zdjęciu…przy wgrywaniu biosa padło zasilanie…

http://i.min.us/ibXkt4.jpg

i czy coś da się z tym zrobić czy serwis??

Resetowanie BIOSu i ponowne wgranie nic nie daje ?

cały czas przy włączeniu ten komunikat

Zrób coś z tym obrazkiem , przytnij go do tego miejsca gdzie jest ten komunikat bo nic nie widać ,widze tylko czarne tło które się tylko kawałek wczytuje i zatrzymuje

EDIT: Dobra widze obrazek :stuck_out_tongue:

Spróbuj tego co radzi ten komunikat, wez plik z romem, dyskietke/plyte cd, polecam dyskietke, wrzuc tam ten plik pod nazwa ze zdjecia (.rom, to ta) i spróbuj

mam go na pendrive i tak go widzi ale co dalej robić by się instalował czy czoś

Pisze jak byk. Wgraj bios oryginalny na USB lub dyskietkę i uruchom komputer, powinien się sam naprawić - ja tak mam na mojej płycie z asusa - CrashFree Bios się to bodajże nazywa i działa…

Może poczekaj, skoro pisze “Reading” to czyta (chyba, że zwiecha).

Jak nie zadziała to użyj dyskietki, bios nie musi obsługiwać usb 2.0 w takim trybie

oki spróbuje jutro i dam znać

A dokładniej: aby użyć pamięci USB do wgrania biosu trzeba wyjąć inne nośniki z napędu CD czy dyskietkę. I odwrotnie.

Z komunikatu wynika że robisz upgrade z pamięci przenośnej i ta jest widoczna. Pamięć musi być zapewne botowalna (np.ja przygotowuję ją wcześniej za pomocą HP USB Formatter Portable i plików z Windows 98).

Nie napisałeś co dzieje się potem - z komunikatu wynika że następuje odczyt pliku - chyba że uległy również uszkodzeniu po odłączeniu zasilania.

Pamięć nie musi byc bootowalna, starczy że ten plik tam jest.

wąhol , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

aeroflyluby w moim notebooku niestety trzeba utworzyć botowalny pendrive by wykonać upgrade biosu czy firmware’u napędu Blu-Ray.

Być może w komputerze stacjonarnym nie trzeba co już w znacznym stopniu upraszcza sprawę na korzyść użytkownika.

Pozostałe etapy są raczej jednakowe: wskazanie pliku itd. Poza jednym: na końcu u mnie trzeba na chwilę odłączyć zasilanie i wyjąć baterię ale tą część opisu upgrade’u od MSI pomijam.

Aktualizacja trwa na tyle krótko - kilkadziesiąt sekund, że trzeba mieć na prawdę pecha by w tym momencie brakło prądu.

A czy przypadkiem płyta główna kolegi nie zawiera dual bios?

dzisiaj mam chwile by pogrzebać… oto druga fotka która pokazuje…

trzy piknięcia i komunikat

icpn0Q.jpg

a to opis ze strony producenta

ASUS EZ DIY

CrashFree BIOS 3

Simply restore corrupted BIOS data from USB flash disk

The ASUS CrashFree BIOS 3 allows users to restore corrupted BIOS data from a USB flash disk containing the BIOS file. This utility saves users the cost and hassle of buying a replacement BIOS chip.

EZ-Flash 2

Simply update BIOS from a USB flash disk before entering the OS

EZ Flash 2 is a user-friendly BIOS update utility. Simply launch this tool and update BIOS from a USB flash disk before entering the OS. You can update your BIOS only in a few clicks without preparing an additional floppy diskette or using an OS-based flash utility.

Dodane 12.02.2011 (So) 14:41

wkurzyłem się i pożyczyłem stację dyskietek i tam poszło od razu…