Padł dotyk w HTC Hermes

Witam!

Wczoraj zauważyłem, że padł mi dotyk w tym oto Hermesie. Nic takiego nie robiłem, żeby go uszkodzić, jedynie co mi przychodzi do głowy to odrzuciłem rozmowę wilgotnym palcem, ale to nie powód, żeby on padł.

Robiłem hard reseta i wgrywałem na nowo softa (WM 6.0 i 6.5) i nic, na pdaclub polecono mi zdjąć folię ochronną z ekranu, ale i to też nie pomogło

Jak to naprawić? Nie zabardzo chce mi się z tym iść do serwisu, bo jak zobaczą taki telefon to zaraz nawymyślają ceny z kosmosu za naprawę.

Chciałem wyczyścić co nie co w tej części gdzie ekran, ale jak zacząłem go rozbierać wraz z instrukcją serwisową to tam pisało, żeby odkleić taki plasterek, który trzyma taśmę LCD i potem założyć nowy, ale ja owego nie posiadam :confused: .

Pozdrawiam i czekam na szybkie odp!

Twój Hermes mógł być już rozbierany, stąd brak plastra na taśmie od ekranu. Prawdopodobnie będziesz musiał wymienić digitizer, gdyż wygląda na to, że to on padł, a naprawić się raczej tego nie da.

Znaczy plaster jest, tylko ja go nie mam na wymianę i czy jak kupie nowy digitizer i go zamontuje (będzie trzeba chyba odkleić ten plaster) to czy może zostać bez lub czy można przykleić coś innego zamiast identycznego?

Po za tym czy digitizer mógł się tak sam z siebie zepsuć?

I jeszcze jedno pytanko: Mianowicie biały ekran - Teraz go nie mam, ale jak będzie po wymianie (on jest chyba powodowany tą tasiemką LCD) to jak go naprawić?

PS. http://allegro.pl/item806272052_ekran_d … m3000.html będzie ten pasować?

Bez plastra też powinno dać radę, ewentualnie można użyć taśmy w zastępstwo. Digitizer jest narażony na uszkodzenia ze względu na to, iż jest głównym interfejsem do obsługi smartphone. O jakim białym ekranie mówisz, bo nie kojarzę co masz na myśli? Ten digitizer z allegro powinien być dobry.

Bo kumpel też ma tą SPVkę i ma biały ekran od razu jak się włącza urządzenie i podobno jest to wina tasiemki, która łączy LCD z płytą główną, ale czy to jest tego wina to niewiem na 100% i poprostu boje się żeby u mnie tego nie było.

Aha, faktycznie jeśli taśma ulegnie uszkodzeniu może dziać się coś takiego, ale wystarczy być podczas wymiany digitizera odpowiednio ostrożnym i nie powinno się nic takiego stać. Najczęściej jednak biały ekran oznacza uszkodzenie płytki pod d-padem.