Padl dysk ? WD 1500 gb WDC WD15ears-00z5b1

Witam

mam problem z dyskiem tak mi sie przynajmniej wydaje. zaczęły się problemy parę dni temu a dokładniej w chwili lądowania Windowsa nie chciał on wystartować. system miał już swoje najlepsze dni za sobą wiec wiadomo co formacik i jazda od nowa^^ ale … podczas botowania z płyty wszystkie czynności trwały piekielnie długo ( 15min do pojawienia sie okna z wyborem języka instalacji oraz typem klawiatury ) potem było jeszcze gorzej w sumie cały system instalowałem 2 h ale się udało i działał. do dzisiaj ^^

wczoraj w nocy wszytko oki dziś odpalam i system startuje ale dysk twardy mieli non stop coś odczytuje, freezy na non stop nie moglem wejść w Explorera Windows bo go wywalało wiec postanowiłem sprawdzi dyski ale zong… Pobrałem HD tune zainstalowałem i nie moglem odpalić :smiley:

pomyślałem możne wirus wiec na szybko pobrałem Avasta no i ta operacja już wykończyła mój system na max totalny friz zakończony kolejnym formatem.

wiec powiedzmy jestem w punkcie wyjścia z przed paru dni zaś botowanie z płyty itp itd. zaś to trwa godzinami. zielem się na sposób ściągnąłem obie partycje (jedna system 2 programy) z formatowałem całość wyłączyłem i odpaliłem jeszcze raz bota z CD no i poszło system zainstalował się normalnie w powiedzmy 45 min. no myślę jest ok :stuck_out_tongue:

ale nie do końca po 2 restarcie się wywalił z biosu wystartował check disk i zaczął spamować błędami tak okolu godziny czasu, stanęło na formacie… kolejnym :d

zaś instalka ( w miarę szybko ) no i system dziala. jest stabilny nie ma problemów. Postanowiłem wiec szukać co i jak ( sprawdzałem dysk )

wiec tak

programy takie jak

HD tune pokazuje on bledy Raw Read Error Rate

WDdigital life guard wywala SMART fail (to samo co HD tune ten sam blad )

Active smart nie wykrywa nic żadnych błędów

Hdd life pro tez nic

no o i tu się robi ciekawie 2 programy sugerują ze pada dysk a 2 ze nie zasadniczo to już zgłupiałem

konfiguracja

płyta ABIT ( musiał bym blaszaka rozkręcić aby model podać)

procek quad 6600 2.4gh

4gm ramu dual 800

grafika GF 450 gts gigabyte

zasilacz CHIEFTEC 500 wat

macie jakieś sugestie co to możne być ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/02a … 27010.html

Ja miałem taką sytuację, że w dysku ATA urwała się jedna wtyczka (pin)

i nie działał on prawidłowo.

Możesz więc sprawdzić czy gniazda

w dysku, płycie głównej oraz kable nie są uszkodzone.

Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że dysk ma dość.

Chociaż ostatnio mój kolega miał podobne problemy i winna była płyta główna…

Czy dysk jest jeszcze na gwarancji, jeśli tak to skorzystaj z niej.

Parametr 01 informuje o problemie z powierzchnią dysku lub głowicami odczytu/zapisu.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

a co do dysku to zapewne jest na gwarancji o ile znajdę do niego papiery… a to juz inna bajka :smiley: