Padł Internet Explorer, GG itd

Witam

Jakiś wirus (jak sądzę) rzucił mi się ostatnio na kompa. Powoduje, że nie działa Internet Explorer (przy uruchamianiu wyrzuca od razu komunikat błędu i zamyka go). To samo dzieje się z Gadu-Gadu, aktualizacjami rozmaitych programów (korzystających z IE, jak przypuszczam) m.in. MKS-Vira. Przy starcie systemu pada też od razu Kerio personal firewall.

Działa jedynie Opera, ale też z problemami - kaszle i wiesza się co jakiś czas.

Na początek zapis z monitora rejestru MKS-Vir:

Po tym wystąpiły właśnie powyższe objawy. Przeskanowałem kompa MKS-Virem, AVG free edition i Ad-Aware SE Personal. IE nadal nie działał, więc zrobiłem przywracanie systemu. Pomogło na trochę. Potem było to:

Kod ten sam, więc chyba to samo świństwo?

Za tym drugim razem (czytaj: obecnie) objawy jak powyżej plus nie działa przywracanie systemu ani cofanie przywracania - mówi, że nic nie zrobił, bo nie mógł wykonać operacji…

Poniżej log z Hijackthis:

oraz silentrunners:

Będę wdzięczny za pomoc w wersji dla komputerowo zdolnych inaczej

Pzdr

Użyj narzędzia FixWareOut

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Po zabiegach nowe logi :slight_smile:

Wygląda na to, że teraz działa jak należy - dzięki :lol:

Logi po naprawie:

hijackthis:

i silentrunners:

Pzdr

Start --> uruchom --> services.msc --> zatrzymaj i wyłącz usługe System Startup Service

Otwórz hijackthis --> open misc tools section --> delete a NT service --> wpisz SvcProc i ok

Usuń Hijackiem ten wpips:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki --> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools 1.3.0.195), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start --> uruchom --> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzbne przy autostarcie programy :slight_smile:

No dobra - dotąd doszedłem bez problemu. Ale jaki notatnik i gdzie go znaleźć? Wybacz, ale ja jestem humanista :oops:

A co do programów nie potrzebnych przy autostarcie, to poproszę o podpowiedź. Nie wiem do czego służą te trzy pozycje:

jusched …\java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe

NvCpl “RUNDLL32.EXE” …\system32\NvCpl.dll,NvSturtup

Adobe Gamma Loader.exe C:\PROGRA~1\COMMON~1\Adobe\CALIBR~1\ADOBEG~1.EXE

Dziękuję z góry czyli thank you from the mountain :lol:

Zwykły systemowy notatnik, aby dostać się do niego wejdź start >>> uruchom >>> wpisz notepad i kliknij OK.

Od Javy - możesz odznaczyć.

Systemowy - NIE odznaczaj.

Od produktu Adobe - możesz odznaczyć.

Wpis:

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE

Start >>> Programy >>> Autostart >>> kasacja z prawokliku.

Pozdrawiam Gutek2222