Padł Kingston Datatraveler - co robić?

Witam i proszę o pomoc!

A więc sytuacja wyglądała następująco - chciałem sobie sformatować wyżej wymienioną pamięć usb, do tego celu użyłem swissknife i podczas formatowania program się zawiesił. Od tego czasu nie mogę korzystać z pamięci - winda go widzi jak jest wpięty - choć przy wpięciu komp przestaje reagować prze jakieś 330 sekund, ale kompletnie nic z nią nie można zrobić. próbowałem z okna 'mój komputer" kliknąć na nią prawym przyciskiem, ale wtedy komputer dłuuugo myśli i nic się nie dzieje [nie pojawia się lista], total comander też wstępnie go widzi, ale jak wybieram ten dysk to wyskakuje mi napis,że dysk nie istnieje. Oczywiście próbowałem ponownie coś z nim zrobić swissknife’m, ale przy próbie defragmentacji pojawia się komunikat “media is write protected. format cannot be completed”. Widać w nim, jakby pamięć nie miała żadne partycji.

Próbowałem jeszcze Discskeeper’a ale on również nic z tym dyskiem nie umie zrobić.

Co robić?

Spróbuj wejść w narzędzia administracyjne -> Zarządzanie dyskami. Spróbuj tam go sformatować.

dzięki, rzeczywiście pomogło