Padł LG F700B - co kupić na jego miejsce?

Po ponad ośmiu latach ciężkiej pracy ten wspaniały monitor padł i zastanawiam się co go dobrze zastąpi. Narazie szukam jakiegoś innego crt-ka który go tymczasowo zastąpi, czyli co doradzicie z dostępnych jeszcze monitorów crt? 17-20". Oczywiście patrzę też w przyszłość i gdy dostaną mi się do ręki większe fundusze z chęcią skuszę się na dobre lcd, podkreślam - dobre lcd, a nie jakiś badziew który mi będzie świecić w rogach i mieć matowe kolory, bo sama matryca będzie matowa. Jakie lcd i na jakiej matrycy polecacie?

Komputera najczęściej używam do przeglądania internetu, grania, programowania.

W crt interesuje mnie by miał płaski kineskop i jak najwyższe wartości odświeżania obrazu, a w lcd… dobre kolory, displayport, 20-24", brak jakichś plam świetlnych w rogach itp syfów, min. 1920x1080.

W przypadku crt proszę, o ile to możliwe, o oferty spoza allegro, lcd poproszę tylko i wyłącznie ze sklepów, nie interesują mnie lcd z allegro, poprostu mam awersję do tego serwisu :slight_smile:

Teraz to chyba już królują LCD. Nie sądzę, że jeszcze jakiś producent inwestuje w CRT’ki.

Nie wiem czemu masz awersję do tego serwisu skoro to najbezpieczniejsza forma zakupów rzeczy używanych.

Właśnie dlatego, że nie zawsze jest bezpieczna… ale my tu nie rozmawiamy o allegro i opłacalności zakupu monitora crt tylko o tym jaki monitor crt na chwilę obecna powinienem sobie zakupić i w późniejszym czasie jakie lcd.

A do czego cie ten monitor LCD? jesteś grafikiem? CRT? to przeżytek ? na cholerę ci on, może znajomy ma to ci za darmo odda bo warte to one nie są więcej jak 10-15 zł. Jeżeli nie jesteś żadnym grafikiem co potrzebuje super głębi kolorów to wydawanie 1500 + na monitor to strata pieniędzy.

CRT, bo narazie nie mam kasy na porządne lcd i będzie to tymczasowe rozwiązanie aż uzbieram kasę na jakiegoś porządnego lcd.

Dobra, ludzie, ja wrzuciłem tutaj zapytanie by zobaczyć co polecacie, a nie patrzeć na pytania “po co Ci CRT?!”, “po co Ci LCD?!”, za chwilę ujrzę pewnie pytanie “po co Ci monitor?!”…