Padł system laptop Toshiba Vista? [zielony użytkownik]

Witam, mam problem. Mianowicie laptop Toshiba Vista nagle wyłączył się i po uruchomieniu wyskakuje na chwile okno niby logowania i potem pojawia się czarny ekran (bez kursora w lewym górnym rogu) i nic się nie dzieje. Gdy spróbowałem jeszcze raz zdążyłem kliknąć Esc i wyskoczył mi taki obraz(po 2 sekundach znika jeśli nie kliknęe f2): https://www.dropbox.com/s/t8wqhxr6xa0z116/toshiba%20bios.jpg Czy może ktoś mi pomóc co dalej? Bo nic się nie dzieje dalej.

P.S. jeśli nie tu dodałem temat to proszę mi powiedzieć gdzie on powinien być (sorry z góry!).

Po naciśnięciu Esc w laptopie Toshiba powinieneś wejść do BIOS-u, możliwe, że przez F1, tak, czy inaczej

od tego zacznij. Wejdź do BIOS-u (jeśli możesz) i przywróć ustawienia fabryczne.

Zastanawiające jest to, że laptop sam, nagle się wyłączył, ma zasilacz i baterię, może trzeba przeczyścic styki na baterii.

Uruchom w trybie awaryjnym (F8 podczas uruchamiania komputera) i spróbuj przywrócić system do stanu sprzed awarii.

:roll:

Nie wchodz do żadnego biosu jak ci kolega doradza,wejdz trybem awaryjnym i vista ma taki plik jak HDDrecovery on będzie gdzieś ukryty ale go znajdziesz,klikasz start i tam gdzie masz pasek wyszukiwania wpisujesz HDDrecovery i z tego pliku przywrucisz system.Nie radzę wchodzić do biosu jak się nie znasz bo możesz narobić niezłego bałaganu.Druga opcja to przywrucenie z płytki i tu jest potrzebne wejcie do biosu aby ustawić z czego system ma wystartować w twoim przypadku to CD/DVD,polecam pierwsz sprawdzony sposób :smiley:

O to chodzi ze po uruchomieniu laptopa dziala mi tylko Esc a potem f2 i pojawia sie ten obraz(dalej nic- zawiecha chyba). Trybu awaryjnego nie moge uruchomic ani delete ani f5 ani f itd. A laptop nie ma w sobie baterii jest ciagle pod ladowarka

Przy uruchamianiu wciskaj f8 pojawi sie opcja wyboru rozruchu, wybierz recovery.

Po co od razu tak drastycznie? Najpierw warto spróbować system naprawić.

_D_@_N_!_0_ - próbuj cały czas wciskać F8 od momentu uruchomienia notebooka - może się uda!

:roll:

Nic nie daje. Jak uruchamiam go to pojawia sie obraz i ten napis startowy typu “toshiba loading” trwa to 2 sekundy, nie reaguje wcale na f8 i po 2 sekundach jest czarny obraz i dalej nic sie nie dzieje. Jedyne co moge zrobic to wcisnac Esc potem szybko f2 i jest ten obraz co macie w 1 poscie i nic wiecej, tez sie zawiesza