Padł system WIndows 7

Witam.

Mam problem z laptopem a mianowicie wczoraj siedziałem przed kompem i słuchałem muzyki, przeglądałem internet, nagle muzyka przestała grać, zniknął kursor od myszki komp zaczął cicho buczeć, nic nie dało się zrobić ekran martwy więc zrobiłem restart no i niestety system już się nie włącza.

włączam próbę naprawienia problemu ale niestety nie daje to skutku, w zaawansowanych opcjach przywracania systemu nie mogę przywrócić systemu, kopij zapasowych nie mam.

Chciałbym odzyskać system ponieważ mam tam wiele ciekawych plików i programów a instalowanie wszystkiego od nowa zajmie kupę czasu

Jeżeli ktoś potrafi pomóc Będę bardzo wdzięczny

a więc tak, zaraz po pokazaniu sie obrazu BIOS wciśnij i trzymaj klawisz F8, i wybierz tryb awaryjny z internetem, ściągnij HD tune i przeskanuj nim dysk na obecność bad sectorów, podaj wiek komputera , lub dysku jesli był wymieniany,

co do HD tune to daj jeszcze zdjęcie z zakładki health

Jeżeli system jest preinstalowany, to po mojemu nic nie nie zrobi poza podłączeniem dysku pod peceta, skopiowaniem ważniejszych danych i wrzuceniem systemu z recovery.

tylko że mi sie osobiście wydaje że system nie powinien o tak bez przyczyny padać nagle, jeśli to narzędzie do naprawy nie daje sobie rady, to może wykazuje błąd dysku, dlatego warto żeby sprawdził pod kontem bad sectorow hd tune, o ile w trybie awaryjnym ruszy

System w trybie awaryjnym uruchomił się, zainstalowałem program HD tune i zrobiłem skan dysku o to zrzut zakładki Health

healthzdysku.jpg

healthzdysku2.jpg

Dodam jeszcze że Komputer kupiłem na allegro w lipcu tego roku, miał być nowy i na takiego wyglądał a co jest w środku ciężko mi powiedzieć

zrób jeszcze “Error Scan” i powiedz czy wyszły jakieś czerwone bloczki, jak zapewne wiesz komputer składa się z podzespołów, byćmoże dysk uszkodził się w trakcie transportu, ale wpierw pokaż wynik “error scan”

Dysk tak czy siak lepiej wymienić, bo sa problemy z rozpędzeniem talerzy. Do progu krytycznego równiez zbliża się jakiś nieznany atrybut.

Dodane 22.11.2011 (Wt) 21:44

Znalazłem opis tego atrybutu. Atrybut b8 to End-to-End error, który oznacza, że po przesłaniu przez bufor danych, ich parzystość nie jest zgodna (pomiędzy kontrolerem a twardym dyskiem).

wszystkie pola zielone.

jest jakaś szansa na naprawę tego systemu przynajmniej na jakiś czas??

Co zrobić by komputer uruchomił się normalnie??

jak podasz jeszcze zdjęcie z errorscan pełnego to ci powiemy ale długo to on nie pochodzi maks 1 tydzień przy “dobrym wietrze”

elektro22i , nie naprawisz go, bo te błędy są spowodowane rozpadem mechaniki. Mechanika będzie po mału się sypać, sypać, aż w końu rozsypie się na amen.

elektro22i , Opcja jest nie aktywna/nie klikalna ? Czy co ? Jak masz błąd przywracania to w trybie awaryjnym spróbuj. W awaryjnym również wejdź w msconfig > Ogólne > zaznacz Uruchomianie diagnostyczne > Zastosuj > Restart (napisz co się stało)

Czemu w trybie awaryjnym dysk normalnie pracuje ?

Łukash , skoro twoim zdaiem mechanika jest sprawna, to jak wytłumaczysz problemy z rozpędzeniem talerzy i pozostałe błędy smart?

Piotr92 , czemu tak przewrotnie mnie rozumiesz ? Czy ja gdzieś pisze że moim zdaniem mechanika jest sprawna ?

Zastanawiam się tylko dlaczego dysk nie wykazuje uszkodzeń mechaniki w trybie awaryjnym… i tyle…

lukash to jakies nieporozumienie, własnie w trybie awaryjnym wykazuje błedy mechaniki, normalny tryb nie działa :slight_smile:

klopers33 , ale w trybie awaryjnym dysk działa …tak ? skan HD tune dosyć sensownie obciążą mechanikę …tak ? system się uruchamia w awaryjnym …tak ? :slight_smile:

aha, czyli sugerujesz że jakby było to co wykazuje hd tune, to by sie nawet tryb awaryjny nie włączył?

Dodane 25.11.2011 (Pt) 13:16

SMART nie obciąża aż tak mechaniki żeby były takie problemy w logu

Nie sugeruje tego. Jedno jest pewne :w awaryjnym działa ,w normalnym nie działa.

ERROR Skan obciąża - bo odczytuje wszystkie sektory.A w logu wszystkie wartości są - OK…

Nie staram się podważać waszego zdania ,że mechanika jest uszkodzona - tylko nie do końca jest to pewne i sprawdzone, i nie wszystko na to wskazuje.

Łukash , nie musi wskazywać. Ja z dyskiem miałem tak, że smart wskazywał problem z wyprowadzeniem głowicy na talerze i z czasem miałem taka akcję, że system na chwilę się przywieszał i było przez kilka sekund słychać wyraźne stukanie pozycjonera i po ustaniu stukania wszystko wracało do normy. Po 2-3 tygodniach zaraz po włączeiu kompa pozycjoner zaczął stukać, bios ponformował o awarii dysku i Windowsa już nie uruchomiłem.

ja proponuje żeby aktualną sytuacje podał autor wątku, a jeśli ma inny dysk niech wepnie zainstaluje system i pokaze odczyt S.M.A.R.T i zobaczymy co wtedy wykaże