Padl XP prof po probach podkrecania

Witam. Mam wielki problem poniewaz poadl mi system po paru probach nieudanych podkrecenia procesora, tzn krecilem go tak wysoko ze byl niestabilny podczas wlaczania i sam sie restartowal, obecnie po wlaczeniu domyslnych ustawien proca i reszty, Xp pokazuje pasek logowania pozniej na ulamek sekundy BSOD i restart. Co to moze byc? nie chce robic formata bo mam pare waznych danych na C, i nie chce mi sie robic system na 2 partycji i pozniej spowrotem na C. Pozdrawiam i dziekuej z gory

Sprubuj użyć konsoli odzyskiwania,ewentualnie,zrób naprawę/reinstalację systemu.

Możesz też spróbować włączyć tryb awaryjny i tam przywrócić system do stanu z przed awarii

nie da sie wejsc do konsoli, naprawa tez nie dziala, tylko jestem ceikaw co ten BSOD ma w sobie, widac go tylko ulamek sekundy…

Spróbuj przeczyścić proca. A co dokładnie wyświetla się podczas wejścia do konsoli? Spróbuj wejść w tryb awaryjny (choć jeśli konsola nie działa to wątpię by on zadziałał) i tam w dzienniku zdarzeń znaleźć kod BSOD-U.

Hrdcr , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

to odpal jakiegoś linuxa LiveCD i przekopiuj swoje dane na inna partycje a później ewentualnie przeinstaluj system

jak jest pokazywana temperatura procesora w BIOS ??

tak zrobilem a gdzie byl blad?? jak wracalem do ustawien dzialajacych pzrez przypadek ustawilem napiecie 1.0 V i dlatego nie chcial sie wogole na zadnym systemie odpalic :smiley: ale dzieki za pomoc i nocka bez kompa tez mi sie przydala :wink:

Startujesz kompa i naciskasz bardzo szybko klawisz F8. Potem wybierasz opcję, która zabrania restartu przy problemie. Enterek i aparat cyfrowy w dłoń. Wyłącz flesza i rób fotę.