Padł XP w jakiś dziwny sposób

Cześć, na wstępie pisze, że szukałem i nie znalazłem na forum odpowiedzi na mój problem. Padł mi system. Mianowicie, gdy włączam komputer jest normanlny sygnał i wyskakuje cos szybko(informacje na temat procesoru itd, nie wiem jak to sie nazywa) potem powinien wyskoczyć obraz gdzie jest pokazany znaczek windowsa xp i napis (np Windows Microsoft Xp Professional) a pod spodem paseczek ktory sie laduje i po tym zawsze wyskakiwalo mi okno do logowania niestety ten obraz ze znaczkiem juz nie wyskakuje. Pojawia sie czarny obraz. Nie pomaga ani tryb awaryjny ani dyskietka, ktora pomaga odinstalowac system. Interesuje mnie sposob w jaki sposob bym mogl odinstalowac system albo zrobic format dysku. Prosze o pomoc. Niestety nie bylo mnie w domu gdy to sie stalo moj brat mlodszy mowil ze jak gral w gre to wylaczyl komputer przyciskiem głownym(przetrzymujac) a potem gdy chcial wlaczyc 2 raz juz takie cos sie pojawilo. Czy jest mozliwosc ze spalil sie dysk? Prosze o pomoc!

Prawdopodobnie uwaliłeś jądro systemu. Obawiam się, że będziesz musiał zainstalować system od nowa, ale może warto najpierw spróbować uratować go tym: http://helpc.eu/instalacja-nakladkowa-t2198.html jeżeli po tym system dalej nie wstanie, to pozostaje format.

No ale jak format kolego jak mi sie nic nie uruchamia… I jak to sie zmienia w biosie bo nie pamietam? Bo plyte z systemem mam

To nie jest format. Podałem Ci linka do instrukcji jak nadpisać instniejącą instalację Windowsa, czyli musisz zabootować płytkę Windowsa XP i postępować według instrukcji z linka. Swoją drogą, dysk też się formatuje spod płyty instalacyjnej. #-o Jeżeli ty takich podstawowych rzeczy nie wiesz, to może lepiej zleć to komuś kto ma połapane podstawy, bo jeszcze gorzej zepsujesz…

Mi wlaśnie chodzilo o format z dyskietki kolego i nie rob ze mnie idioty a link przedstawia podstawy instalacji windowsa z plyty a mi to nie pomaga… To wiem jak sie robi, ale wlasnie o to chodzi ze w biosie nie moge ustawic, to mozesz mi wytlumaczyc nic wiecej dalej sobie poradze i dzieki ze odpisales

Musisz wejsć w bios klawiszem del,f2 czy jaki tam jest u ciebie(po ponownym uruchomieniu kompa będzie pisać na dole press … to enter setup wtedy szukasz opcji device boot priority, boot sequence lub podobnej, jako 1st boot device ustawiasz napęd cd/dvd, a jako 2nd ustawiasz hard disk i klawiszem f10 zapisujesz zmiany.

A dzieki dzieki wlasnie tego nie pamietalem. Jak cos to nagladaj tu na forum ja dam znac czy wyszlo czy nie

Dodane 03.10.2010 (N) 14:43

Kolego w 1 ustawilem CD ROM ale w 2 nie mam Hard Disk mam tylko takie do wyboru(i tu wlasnie mysle ze cos nie tak z dyskiem moze byc): ARMD-HDD, ARMD-FDD, Floppy, IDE-3, IDE-2, IDE-1, IDE-0, USB ZIP/MO, USB LS120, USB HDD, USB CDROM, USB FDD, NETWORK i SCSI. No i teraz nie mam pojecia;/ bo floppy to chyba dyskietka tyle wiem zawsze mialem hard disk a ARMD-HDD to przenosny dysk twardy i nie wiem czy o niego chodzi

Dodane 03.10.2010 (N) 14:54

Ustawilem w biosie w 1 CDROM a w 2 ARMD-HDD no i niestety nie odczytalo mi plyty… Na poczatku wyskoczyl napis podczas uruchamiania “Wait…” potem byl taki podwojny sygnal i Wyskoczyl komunikat taki: “Sec Master HDD Error Sec Slave HDD Error Press F1 to Resume” i po wcisnieciu F1 wyskakuje takie cos: “Searching for Boot Record from SCSI… Not Found, Searching for Boot Record from Floppy… Not Found.”

" Boot Failure

Reboot and Select proper Boot device

or Insert Boot Media in selected Boot device

Press any key when ready"

i po przycisnieciu klawisza wyskakuje to samo

Dysk to będzie któryś ide. Jeżeli nie zabootował, to spróbuj wymienić taśmę.

No a jesli dalej to samo bedzie?

To wtedy spróbuj inną płytę zabootować.

A znasz jakis link gdzie mozna pobrac wszystko?

Co pobrać ? Widowsa ?

Polecam www.windowsdownloadfor.morons.com

Kolego ten link mi nie działa

http://pl.wiktionary.org/wiki/sarkazm

To forum nie popiera piractwa, więc raczej nie znajdziesz tutaj “takich” porad.