Padła bateria po wymianie dysku w laptopie

Witam.

Padł mi dysk twardy w laptopie Acer Aspire 5740G.

Wymieniłem na nowy : WD Scorpio Blue 5400 RPM 500GB na Seagate Momentus 7200 RPM 500GB.

Niejako przy okazji wyczyściłem wnętrze lapka, przedmuchałem FAN-y i wymieniłem paste.

Zainstalowałem W7, wszystko śmiga jak marzenie, temperatury spadły ok. 10°C

I dochodzimy do sedna: po instalce zauważyłem, że Windows pokazuje symbol przekreślonej baterii : “naładowana 100%, rozważ wymianę”.

Działając z baterii lapi trzyma ok. pół godziny. Podłączony do prądu działa bez zarzutu.

Czy to zbieg okoliczności i faktycznie ogniwo dokonało żywota?

Koleżanki i koledzy, proszę o pomoc.

Pozdrawiam :slight_smile:

Hej,

Może tak być. Ściągnij program Battery Care i sprawdź, jaką pojemność baterii wskazuje. W przypadku laptopów niestety taj jest, że nie zużywa się samo ogniwo, a układ elektroniczny akumulatora po określonej liczbie cykli wykazuje zużycie baterii mimo, że możliwości samych ogniw niewiele odbiegają od oryginalnych.

:arrow: Ile ma wspomniany laptop?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Lapi ma ok. 2,5 roku.

Tak sobie myślę, czy przypadkiem nie spowodował tego twardziel, który choć przecież szybszy, to więcej żre energii.

Czy to w ogóle możliwe?

Hej,

Niestety to już jest ten czas, w którym układ elektroniczny akumulatora pokazuje, że czeka na wymianę. Mam to samo w moim Acerz’e z podpisu. Stuknęły mu właśnie 3 latka i jakieś 2 tygodnie temu pojemność baterii zmniejszyła się o jakąś 1/4. Dlatego najlepiej ściągnąć program Battery Care - link w poprzednim poście - i porównać pojemność baterii pokazaną przez program, a pojemność na samej baterii (pewnie jak większość Aspire’ów laptop posiada baterię o pojemności 4 400mAh.

Różnica w poborze energii przez dysk z prędkością obrotowa 5 400 RPM, a prędkości 7 200 RPM jest niewielka, więc tutaj raczej nie upatrywałbym przyczyny problemów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Trudno, trzeba zrobić skok na kasę :wink:

Dzięki Dimatheus

Pozdro.

Hej,

Wydatek rzędu 200 - 300 PLN. Niestety producenci wszędzie szukają możliwości, by zwiększyć koszty użytkownika. W końcu nie chodzi przecież o samą wymianę ogniw, bo układ zawarty w akumulatorze i tak nie pokaże nowych, prawidłowych wskazań…

Pozdrawiam,

Dimatheus