Padła karta sieciowa. Jaką kupić nową?

Witam,

mojemu sąsiadowi padła karta sieciowa, wymienił ją na nową i po miesiącu znów mu padła (przedwczoraj). Jadę z nim dzisiaj tam, gdzie ją zakupił i będziemy żądać wymiany, bo gwarancja na takie rzeczy powinna jednak być. No chyba, że każda nowa karta sieciowa jest na miesiąc (?).

I chcemy dopłacić i kupić jakąś “porządniejszą”, dał za tą kartę 60zł i jest to jakiś badziew, patrzyłem na kartonik to nawet firmy nie ma. :frowning: Jaką kartę polecacie w granicach max 100zł? Oczywiście, aby działała dłużej niż miesiąc.

To jest karata wifi czy ethernet ?

Ethernet.

coś widać z opisu kolegi że to nie karty są winne ale może ma w komputerze jakieś przepięcie osobiście kupuje do sieci karty sieciowe na chipsecie realka koszt od 15 - 20 zł i działają latami :slight_smile:

Hmmm… siedła w ten sposób że nie chciał mu się komp właczyć kopnał go w strone gdzie płyta główna. Az jest wgięcie mocne chyba płyta też dostała. ;/ I od tego mu net nie działa. Na karcie sie zadna lampka nie swieci.

Zgodzę się z tobą, sam posiadam realka, którego zakupiłem już ładnych parę lat temu i śmiga bez zarzutów. Żadnych problemów, ani awarii. Polecam.

Ja też mam Realteka na 3 kompach, dwa nowe, jeden już 5-6 lat i także nie miałem problemu nigdy.

Co za badziew mu wcisneli :stuck_out_tongue_winking_eye:

Witam

Ja w starym komputerze wymienialem karty sieciowe po 3 razy, nie wiem jakiej byly firmy. Gdy kupiłem nowy komputer ostatnią karte sieciową wypiąłem ze starego komputera i wpiąłem no nowego, pochodzila 5 miesiecy i chyba padla, ale pokazuje sie od czasu do czasu w menedzerze jednak i tak nie dziala… i wlasnie to byl realtek. Teraz mam zintegrowana NVIDIA nForce Networking Controller i jakas dziwna ta karta bo odkad przepialem kabel na nia to sciaganie z pewnych stron sie urywa po jakims czasie, gry MMO lapia ogromne lagi, a strony laduja sie miejscami niemilosiernie dlugo lub wogole nie wchodza i wogole sciaganie ze stron jest z jakims dziwnie niskim transferem (30kb/s - 100 kb/s, a na tamtej starej poki jeszcze dzialala byl 150kb/s do 300 kb/s)… wiec jednak cos jest w tym wyborze karty sieciowej…

A no i tak apropos to jakbyscie mogli mi doradzic jakas dobra karte sieciowa (moze “psuły się” bo mialem cos za mocne w kompie? :P) to bardzo prosze.

Gigabyte GA-M56S-S3

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6400+ 3,21 GHz

3,50(tyle mi w wlasciwosciach mojego komputera wyskakuje, tak naprawde to mam 4 ^^) GB RAM

NVIDIA GeForce 9600 GT 1GB

Sądzę, że powinno się najpierw wymienić użytkownika #-o

Wina nie leży po stronie karty - czy kupisz taką za 20 czy za 120 PLN nie robi żadnej różnicy, bo i tak nie będzie działać po takim potraktowaniu kompa.