Padła mi karta w huawei p8 lite

padła mi karta w komórce: w telefonie pisało że partycja z danymi uszkodzona ale jak się wejdzie telefonem to wszystkie pliki są… a jak się otworzy folder w komputerze… to brakuje połowy rzeczy - nie wiem o co chodzi

Jeśli na karcie jest FAT32 lub exFAT a Ty używasz Windowsa to zeskanuj ją (X to punkt montowania w Windows tej karty, np. D, E, F itd.).

chkdsk X:

Jak powie że zepsute to zgraj co możesz (telefonem, skoro widzi więcej) i wykonaj jeszcze raz to polecenie ale dodaj parametr „/F”.

Jeśli dane na tej karcie są wyjątkowo istotne to zrób najpierw kopię posektorową całej karty (np. programem HDD Raw Copy Tool - bo najprostszy). Wtedy będziesz mieć kopię z przed zmian i materiał do odzyskiwania.

Dzięki
mam jeszcze takie pytanie
ile komórka potrafi wytrzymać ciepła?
bo ja grzeje się grzejnikiem - ustawiam temp na 27 stopni ale po całej nocy z rana termometr na ścianie pokazuje prawie 30 stopni
czy to przez to karta pamięci mi padła?
ale ja tak od dawna się dogrzewam i nigdy nie było problemu

Karty niskiej jakości padają często. Kup coś lepszego, będzie trwalsze.

kupiłem taką 120 GB za 80 zł
tak była z tych droższych na allegro
taka wystarczy?

Sugeruje co najmniej taką link powinna wytrzymać długo.
Nie wiem co oznacza

Bo mogła to być np. Adata, albo podróbka Kingstona, których pełno na Allegro, albo Intenso jakieś itd.

To jak jakbyś pytał: „kupiłem auto, takie za 20,000zł, 5-drzwiowe, 200km/h, dobre takie?” :wink:

Urządzenia są produkowane przez firmy, które mają nazwy i różne standardy i różne jakościowo produkty, są składane przez firmy które mają różne nazwy i oferują różną jakość. Świat jest trochę bardziej skomplikowany niż myślisz…


W istotce, temperatura wpływa na żywotność karty i integralność danych. Generalnie rzecz biorąc NAND Flash nie powinny być wystawiane na poniżej -20C i powyżej 40C. Ale są różne technologie budowy komórki i wiele innych czynników skracających/wydłużających żywotność.

Być może w Twoim przypadku to zwykłe uszkodzenie struktury logicznej np. przez odmontowanie karty podczas zapisu na niej. Na Twoim miejscu i tak bym ją sformatował.

Może spróbuj Samsung High Endurance. Miałem kilka do RPi i żadna mi nie padła. Są trochę wolne, ale jeśli nie nagrywasz wideo w jakiejś szalonej jakości, to powinny być ok. I maksymalnie tylko 128GB. Weź jedną ma próbę i zobacz.

ok jak mi padnie ta nowa za 80 zł to kupię tą polecaną
jeszcze raz dzięki

To zareklamujesz, masz 24 miesiące rękojmi.

Gorzej jak pojedzie do serwisu w Kazimierzu i nie wróci.

teraz jak mam nową kartę to czasami piszę info
że aplikacje od multimedii obciążają kilowato-godziny
to tak ma być?

W jakim to dialekcie? :wink: O czym ty w ogóle piszesz?

Może chodzić o tym o, że dane idą przez LTE i jak się pobiera coś to zabiera transfer/limit danych. Ale to z kartą niema nic wspólnego.

teraz po zmianie karty jest odwrotnie niż w pierwszym poscie tematu
czyli pod Windowsem jest wszystko, a z poziomu komórki brakuje niektórych rzeczy
może coś z systemem jest nie tak? brakuje plików systemowych… coś mogło się zepsuć jak mi padła karta?
może trzeba jakoś zresetować androida? albo przywrócić ustawienia fabryczne? czy to nic nie da?

Nic to nie da.

a nie ma jakiegoś windowsowego scandiscu dla pamięci w telefonach?