Padły "kontrolery dźwięku, video i gier" (wind. xp)

xp;
najpierw - przy pełnej gałęzi kontrolerów dzwięku,video i gier - pojawiły się (przy każdej pozycji w managerze urządzeń) żółte znaki => wypięły się sterowniki (?).
Restart. Nic się nie zmieniło.

Próba ręcznej instalacji każdej pozycji w gałęzi osobno - nie udaje się, system nie znajduje instalowanych elementów.
Następnie: próba instalacji całej gałęzi kontrolerów przez “dodaj sprzęt” w panelu sterowania - nie udaje się.

Wykasowałem wiec każdy element z gałęzi “kontrolery” osobno.
Restart i jest to -> http://i.imgur.com/qKt9RIp.png.

Jak wykonać odtworzenie pełnej gałęzi “kontrolerów video i gier” bez reinstalacji (nakładkowej…) całego systemu?

Jeśli to laptop to pobierz i zainstaluj sterowniki audio ze strony firmowej laptopa. Jeśli to komputer stacjonarny, to analogicznie, ale strony firmowej płyty głównej. Oczywiście, dla Windows’a XP.

(oczywiście) wszystkie te max. właście sterowniki mam, jako stary uzytk. xp - instalowane i nie pomaga. Widać to, co widać na screen.

Pobierz to:


To akurat jest czysty program, nie spamuje. Po otwarciu trzeba wybrać sterowniki do tego komputera. Potem klikac w górny pasek pobierania sterów, aż wyświetli 800MB do 1GB. Gdybyś nie wybrał sterów do tego komputera, to pobierze bazę prawie 13GB.
Po wyświetleniu sterów do Twojego kompa, pierwsze zaznaczaj chipset, audio i jeszcze ze cztery. Po zainstalowaniu z menu programu wybierasz restart i znowu dajesz ze 6 sterowników do instalacji.

Parę miesięcy temu ten program uratował mi tyłek, chociaż do grafiki znalazłem nowszy ster od intela dla XP.

Pozdrawiam

replay: mam wszystkie sterowniki. to nie kwestia sterow, to kwestia uszkodzonych kluczy.

wiesz jak wprowadzic klucz do rejestru, ktory nie wchodzi nawet w trybie awaryjnym /safe mode?

Ponowna instalacja sterowników powinna utworzyć nowe klucze. Nie ma programów do odzyskiwania rejestru, gdy nie było ani jednej kopi, czy punktu odzyskiwania rejestru.
Jeszcze jeden pomysł - pobierz na dysk service pack 3 i uruchom instalator - w oknie instalatora wybierzesz opcję naprawy. To podmieni Twój service pack i ponownie zarejestruje wszystkie sterowniki systemowe.

Nie mam pojęcia, jakie klucze i wartości są uszkodzone i nikt tego nie zmyśli.

Jak wygląda dysk w HD Tune ?

dobrze.

to byla sprawa klucza upperfilters.

tak zreperowane w punkt:

http://www.wintips.org/how-to-fix-cannot-load-sound-card-device-driver-code-39-or-code-10-error-solved/