"Padnięty"dysk"C"podczas braku napięcia

Witam serdecznie.

Od ponad roku nie bywałem na forum i z przyjemnością tu wracam.

Mam taki problem–nie problemik.

A mianowicie:Podczas przesilenia sieci często "wywala"korki jeśli zdaży się to podczas pracy na kompie w żaden sposób nie ma możliwości ponownie uruchomić kompa.Absolutnie nic-awaryjne wszystkie możliwe sposoby-nic.Tylko formatowanie.W przeciągu trzech dni robiłem formata dwa razy aktualnie nadal walcze z ustawieniem wszystkiego od nowa.

Tu mam pytanie:jak utwożyć ewentualnie dysk albo dyskiedke ratunkową.(Podczas nowej instalacji jest wersja "R"ale tam "woła"o dyskiedke,proszę o jakieś sugewstje bo to jest psychicznie nie do zniesienia.Mile widziane porady na G-G.Pozdrawiam.

Jaki masz system plików na dysku? Jeśli FAT32, to zmień na NTFS - jest mniej podatny na uszkodzenia struktury plików w takich sytuacjach, jak opisałeś.

W ogóle, to dziwna sytuacja, bo po zaniku napięcia i ponownym uruchomieniu, powinno się dać odpalić system w trybie awaryjnym lub chociaż wiersz polecenia, ewentualnie podczas nowego uruchomienia powinno się uruchomić sprawdzanie dysku.

proponuje kupić UPS nawet najtańszego ! cena to niewiele ponad 100 - 150 zł …

a naprawde w niektórych przypadkach może za przeproszeniem uratować D…E :slight_smile:

Panowie o USP to prawdopodobnie pomyśle ale idzie mi o to czy w jakiś inny sposób da się uruchomic kompa --jak stworzyc ewentualny dysk lób dyskiedke -może to pomogłoby.Pozatym dzieki za posty.

http://dariuszpod.republika.pl/porady/k … _dysku.htm

lub

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=8&a=19