Padnięty WINDOWS - jak postawić bez formata

Witam

Problem przedstawia się następująco: przy skoku napięcia wyłączyło mi kompa. Przy uruchomieniu zaraz na początku wykakuje komunikat że uszkodzone są pliki w C:/Windows/system32/config/system [jaoś tak] i żeby naprawić należy wsadzić płytę instalacyjną i dać R. Gdy to zrobię poijawia się Dos. Nie mogę wejść na dysk C [partycja jest nieosiągalna - jakoś tak]. Nie mogę zrobić formata bo mam na C:/ ważne dane. Wiem że jest możliwość jakiego nadpisania uszkodzonych plików [w PC Format to chyba było]. Ewentualnie jest coś takiego jak Win In CD ale nie wiem skąd go wziąść by tylko skopiować te ważne pliki. Pod tryb awaryjny też nie wejdzie.

Jak wiecie co trzeba zrobić by nie stracić danych i przy okazji rejestru pomóżcie. Z góry dziękuję.

Witaj,

Najwyraźniej został uszkodzony plik rejestru, rozwiązania są co najmniej dwa.

Pierwszy to ten o którym piszesz, tylko nie wciskaj R przy pierwszym ekranie z pytaniem o naprawę. Pierwszy ekran pomijasz ‘Esc’ i dopiero przy drugim pytaniu o naprawę zgadzasz się. Efektem będzie nadpisanie plików systemowych poprawnymi z płyty instalacyjnej. Żadne dane, zainstalowane aplikacje ani ustawienia systemu nie zmienią się.

Drugi sposób, szybszy - przywracanie systemu - np. z trybu awaryjnego, o ile da się uruchomić.

Poczytaj znajdziesz odpowiedź.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

tylko czy będe mógł grzebać w C:/ bo gdy chciałem pod DOS-em dać “dir” pisało że dane nie mogą być zebrane, zliczone [jakoś tak]. inne dyski śmigały. podobnie jak przy instalacji nowego systemu jest ta tabela gdzie się wybiera dysk do sformatowania pod system przy D i E pisało NTFS przy C [nieokreślony]. ma to jakiś wpływ?

PS. czy da coś wklpenaie pod DOS-em FIXBOOT? jeśli tak to jak dokładnie to wklepać?

dla bezpieczeństwa nie stracenia danych idź do znajomego z dyskiem i przekopiuj sobie na wszelki wypadek ważne dla Ciebie rzeczy, następnie spróbuj tak jak pisze kolega wyżej

jeżeli nie pomoże chyba będziesz musiał reinstalnąć Windka

chyba że masz jakiś system butujący z CD np Knopix wtedy sobie bez wizyty u kolegi zgrasz pliki na pen drive czy cd

z tym by ie było problemu ale aktualnie brak znajomych w okloicy, brak czasu spowodowany pracą i zamieszaniem

nic się nie dało zrobić w związku z jakimkolwiek kopiowaiem czy tworzeniem folderów na c:\ bo pisało odmowa dostępu

by czegoś nie spaprać dałem kompa znajomemu informatykowi, powinno grać

pozdro i dzięki wszystkim za rady